Jump to content

Fizicko i psihicko zlostavljanje maloljetne osobe


Lilly57

Preporučene objave

Da li postoji zastara i ako da, kakvi su uvjeti? Pocinitelj je bivse vojno lice. Sustavno nasilje u obitelji prema bivsoj zeni, a nakon razvoda i prema djeci iz prvog, pa kasnije i drugog braka. Branio je kontakt sa majkom. Ja sam dobivala udarce vojnickim remenom, nije bilo bitno, kopcom ili ne, jedan od primjera. Po licu, po tijelu, nije birano. Svakodnevno. Zato sto sam "kurva kao mama". Pocelo je u dobi od ca moje 12e god zivota, nastqvilo se do trenutka odseljenja. U to vrijeme kada sam pozvala policiju, nisu smjeli istrazivati vojno lice. Imala sam 14. Prisilno podvrgnuta raznim lijecnickim pregledima u pokusaju da se dokaze da sam problematican maloljetnik jer sam zatrazila promjenu skrbnistva. Verbalno, traje i dan danas. Maltretiranje porukama, pozivima. Postoji li mogucnost da se dobije barem zabrana pristupa i kontakta? Zelim sprijeciti bilo kakav kontakt sa mojim djetetom, iz straha da ce preko njega htjeti meni nauditi. Od 5ero djece nisam jedina koja je zlostavljana, ali je na mene bio najvise centrirano, vjerojatno zbog fizicke i karakterne slicnosti sa majkom. Kada je pokrenut postupak promjene skrbnistva, prisilio me da povucem izjavu o zlostavljanu i psihickom i dusevnom maltretiranju, govoreci da mi braca ostati na cesti jer ce on biti bez posla. Buduci da moju sestru, koja ima trenutno 26g i dalje na razne nacine zlostavlja (ne udarcima vise, jer se boji. Sposobna se braniti), ulazeci joj u stan i sobu gdje spava u sitne nocne sate, kako bi je zastrasio, a ona nema mogucnost preseliti se negdje drugo, osjecam da moram nesto uciniti, a ne znam imam li pravne osnove. Fizicko je zlostavljanje prestalo prije 11/12godina, buduci da sam tada odselila. Hvala na informaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pokusala sam ograniciti kontakt kroz blokiranje njegovog broja i socijalnih mreza. Postoje prijetnje samoubojstvom kao metoda manipulacije. Kontakt sa sirim krugom obitelji, tokom kojeg aktivno govori neistine o meni, sa namjerom narusenja odnosa sa clanovima obitelji s kojima jos imam kontakt. Trenutno zivim u inozemstvu. Odselila sam iskljucivo da bih uspostavila sto vecu fizicku udaljenost. Majka mi je trenutno u klinici gdje prima intenzivne psihoterapije zbog posljedica suzivota sa njime. Ne znam kako zastititi svoju obitelj i svoje dijete. Ne mogu zabraniti obitelji sa strane supruga kontakt, niti zelim. Sto znaci da barem 1nom u godini dolazim u Zagreb. Iskreno sam uvjerena da je u stanju i mom djetetu naciniti zlo. I definitivno je u stanju pojaviti se na vratima, sto je u proslosti vise puta cinio. I brat i ja smo upuceni na psihoterapiju zbog trauma u djetinjstvu. Psihicki me to sve ubija. A legalno, cini se, ne mogu puno uciniti.

 

Isto tako sam dosla do informacije da zastara po zlostavljanju maloljetne osobe nastupa tek nakon 20godina. Morati cu to poblize istraziti. Jer 20godina nije isteklo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija