Jump to content

Neplaćeni građevinski radovi - stranac


zxr

Preporučene objave

Poštovani,

 

Općinski sud Republike Hrvatske donio je pravomoćnu presudu  2017 godine da  je Nizozemski klijent  dužan našoj tvrtki, isplatiti iznos na ime neplaćenih građevinskih radova u iznosu od 000 kn i također  da nadoknadi troškove parničnog postupka u iznosu od 000 kn

S obzirom da do sada nisu podmireni troškovi na taj iznos pripada i zakonska zatezna kamata .

 

Mi smo sve to poslali u Nizozemsku ali nismo dobili nikakav odgovor od tog klijenta do danas.

Danas je javio njegov punac koji kaže da ga je on doveo u taj financijski problem i da želi podmiriti dug. S obzirom na zaštitu podataka ne znam da li mu smijem reći koliki je dug jer iznos koji on želi uplatiti nije ni 10% duga a kamoli kad dodam kamate.

Kome se obratiti, da li postoji način da saznamo da li taj klijent posjeduje neku nekretninu u HR, ili da li postoji neki odvjetnik s kojim bi razgovarali da to može riješiti

Presudu sam prevela na nizozemski i sad više ne znam što mi je činiti.

Da li dati to nekom društvu za naplatu duga možda?

 

Molila bih Vas pomoć ukoliko ima netko savjet

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Dana 25. 04. 2022. u 6:34, zxr je napisao:

Postovanje

Zato sto je prodao nekeretninu pa se nismo mogli upisati.

 

Mlo mi je u pitanju nejasno definirano - Nizozemski klijent - pretpostavljam da se radi o osobi, koja
radi u toj državi..ili..
Porazgovaraj te sa Odvjetnikom - kako izvršiti naplatu, nad dužnikom koji radi u inostranstvu.
Sad kad smo u EU postoji mogučnost da se riješenje suda prosljedi na naplatu u inostranstvo.
Nisam, baš u tome, pa neću ništa prejudicirati - ali, mogućnost postoji.
(slićno, kao ovi što ne plačaju alimentaciju, a rade vani - sustigne ih sudsko riješenje)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija