Jump to content

pravo stvarne služnosti


zeljkoko25

Preporučene objave

Koristim parking pored kuće zadnjih 18 godina. Kod kupoprodaje nekretnine, prije 18 godina, parkirno mjesto je bilo sastavni dio nekretnine. Nedavno sam imao označavanje međa između susjeda, i ispalo je kako je cca 1m mojeg parkinga u vlasništvu susjeda. Budući nisam bio niti upozoren (fizički je ograda koja dijeli moj parking i susjeda udaljena 1m od te međe u pravcu susjeda) i neometano sam ga koristio 18 godina, što mogu poduzeti kako bih i dalje mogao koristiti taj parking? Susjed sada želi ograditi taj metar dužine mojeg parkirnog mjesta. Nikad, u posljednjih 18 godina od kako sam se kupio nekretninu i doselio se, me susjed nije upozorio ili obavijestio da je taj metar u njegovom vlasništvu. Čak je i ograda, koju je on postavio, 1 m udaljena od te nove oznake međe. Da li postoji mogućnost da se pozovem na pravo stvarne služnosti uz svjedočenje drugih susjeda? Ili dosjelost? Hvala unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nisam niti geodeta niti pravnik, ovo je pitanje za geodeta i pravnika,... ali posto jos nitko nije odgovorio ja mogu reci sto ja mislim, ali nisam sigurna... dakle pretpostavljam da je susjed angazirao geodeta da mu utvrdi međe, mozda upisuje kuću  u katastar ili  nesto slično,

nisam sigurna ali čini mi se da on treba imati vašu suglasnost za utvrđivanje stvarnog stanja međa, mislim da on ne može samo tako prmjeniti među koja je na terenu bez obzira što katastarska izmjera pokazuje drugacije, eto nisam sigurna

ako vam ovdje nitko ne odgovori otiđite se posavjetovati prvo sa nekim lokalnim geodetom, a onda po potrebi i sa odvjetnikom. ovo su prije svega geodetski poslovi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija