Jump to content

Ogledni primjerak žalbe-pitanje?


anonimno

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o otpremnini, a sa kojim nisam zadovoljan, jer radi se o ozljedi na radu te je u rješenju navedeno da će mi otpremnina biti isplaćena po čl. 45. Kolektivnog ugovora za drž. služb. i namještenike odnosno 3 proračunske osnovice, a po Zakonu o radu odnosno čl.86 bih trebao dobiti dvostruki iznos od onog koji bi mi inače pripadao.

 

Osobno smatram da sam sam sposoban napisati žalbu te bih zamolio za kratku pomoć u pisanju sadržaja, odnosno samog izgleda žalbe koju bih ispisao na papiru A4 na PC-u, te Vas molim za savjet:

 

1. Dali moje ime i prezime ide u gornjem lijevom uglu žalbe, a onaj kome se žalba piše u desni gornji ugao?

2. Predmet: Žalba na rješenje br.xxxxxxx malo ispod toga?

3. Sadržaj žalbe u kojem navodim članke iz Zakona odnosno Kolektivnog ugovora po kojem su oni postupili te navodim da sam oštećn je nisu postupili po čl. xxx i Zakonu o radu uz što prilažem određenu kopiju medic.dokumentacije i ostalih pismena odnosno i tu dokumentaciju navedem kao dokaze?

 

4. Dolje lijevo na obrascu grad i datum, a desno moj potpis?

 

Hvala unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xxxxxx vaše ime i prezime

xxxxxx vaša adresa

 

 

xxxxxx naziv primatelja

xxxxx adresa primatelja

 

ž A L B A

 

- na rješenje broj ... od (kojeg datuma)

 

xxxxxxxxx pišete zašto ulažete žalbu na gornji broj rješenja (ukratko)

 

O b r a z l o ž e n j e

 

xxxxxxxxxxxx obrazložite razloge žalbe i što prilažete, dokazi xxxxxxxxxxxx

 

xxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx, stoga

 

predlažem

 

da xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

U zagrebu, dne xxxxxxxxx potpis (kompjuterski)

ručni potpis :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma, to mi je odletjelo. profesionalno oboljenje. naravno da to vrijedi i za druge gradove. haha. primjetila sam da se neke stvari nisu mogle centrirati (odnosno staviti u sredini papira a 4). stoga vam savjetujem da riječ žalba ide u sredini, riječ obrazloženje, kao i predlažem (više radi uočljivosti i estetike, odnosno tako se i piše). a adresa primatelja vam isto ide u sredinu, datum i mjesto u desni kut, a vaš suprotno od toga. ako sam nešto fulala nek se netko još uključi. nisam dugo vidjela žalbu (0nako propisno napisanu). :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija