Jump to content

Prava iz MIO


Barjak

Preporučene objave

Korisnik sam policijske mirovine od 2018. godine. U međuvremenu je stupio na snagu Zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata prema kojemu je uvećana vrijednost boda za izračun mirovine ako imate borbeni sektor. Zanima me imam li pravo na ponovni izračun mirovine s obzirom da imam veći period u borbenom sektoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Barjak je napisao:

Korisnik sam policijske mirovine od 2018. godine. U međuvremenu je stupio na snagu Zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata prema kojemu je uvećana vrijednost boda za izračun mirovine ako imate borbeni sektor. Zanima me imam li pravo na ponovni izračun mirovine s obzirom da imam veći period u borbenom sektoru.

Poštovani Barjak,

na vaše pitanje bez ijednog podatka nema ni kvalitetnog odgovora, molim vas :

1. Kada ste rođeni ?

2. Kako stojite sa beneficiranim stažom iz rada (detaljno 12/15, 12/16 ili 12/18) ?

3. Koliko dana borbenog sektora vam je priznato tijekom Domovinskog rata ?

4. Imate li priznati status dragovoljca ?

5. Koliko vam iznosi pvb za ukupni radni staž ?

6. Koliko imate ukupnog mirovinskog staža ?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Barjak,

niste dali odgovor na drugo pitanje, kako stojite sa beneficiranim stažom iz rada (detaljno 12/15, 12/16 ili 12/18) ?

Bez toga odgovora, vaša situacija je:

Temeljem 700 dana (1 g. i 11 mjeseci) provedenih u borbenom sektoru tijekom Domovinskog rata pravo na starosnu braniteljsku mirovinu ostvarujete za toliko vremena prije svog 65-tog rođendana.

Pod pretpostavkom da su vam podaci točni, vaša braniteljska starosna mirovina bi iznosila kao na slici ali morate se zaposliti i ostvariti još 12 mjeseci mirovinskog staža nakon umirovljenja da bi je mogli konzumirati.

Starosnu mirovinu po ZOMO možete koristiti tek nakon 65-tog rođendana jer niste dali odgovor na drugo pitanje, korigirajte to.

 

Izracun mirovine.jpg

Barjak starosne mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija