Jump to content

Invalidnina HRVI


Mandrak69

Preporučene objave

prije 27 minuta, Mandrak69 je napisao:

HRVI sam sa 40% invaliditeta.Kad su mi poceli isplacivati ivaliditet uvjetovali su me da isplata mora ici preko HPB.Inace mirovinu dobivam preko RBA.Zanima me da li mogu sredstva od invalidnine biti isplacena na RBA.Ako mogu zanima me kome bih se trebao obratiti.Hvala

Najbliži centar za branitelje i ponijeti karticu RBA. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mandrak69 je napisao:

HRVI sam sa 40% invaliditeta.Kad su mi poceli isplacivati ivaliditet uvjetovali su me da isplata mora ici preko HPB.Inace mirovinu dobivam preko RBA.Zanima me da li mogu sredstva od invalidnine biti isplacena na RBA.Ako mogu zanima me kome bih se trebao obratiti.Hvala

Mogu,ja primam preko RBA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Mandrak69 je napisao:

HRVI sam sa 40% invaliditeta.Kad su mi poceli isplacivati ivaliditet uvjetovali su me da isplata mora ici preko HPB.Inace mirovinu dobivam preko RBA.Zanima me da li mogu sredstva od invalidnine biti isplacena na RBA.Ako mogu zanima me kome bih se trebao obratiti.Hvala

Neznam tko vam je to uvjetovao. Moja mirovina i invalidnina idu preko jedne banke i računa a nevidim razlog zašto bi vam se invalidnina  morala isplačivati preko neke druge banke ili baš preko HPB-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Mandrak69 je napisao:

HRVI sam sa 40% invaliditeta.Kad su mi poceli isplacivati ivaliditet uvjetovali su me da isplata mora ici preko HPB.Inace mirovinu dobivam preko RBA.Zanima me da li mogu sredstva od invalidnine biti isplacena na RBA.Ako mogu zanima me kome bih se trebao obratiti.Hvala

Da to uvjetovanje je bilo postojalo ranije, sada možete sami izabrati banku. I kod mene je išlo preko HPB dok nisu povisili naknade pa sam jednostavno otišao do ureda za branitelje i tamo prebacio sve na jednu banku. Treba vam kartica tekućeg računa i zahtjev koji sam napisao sam po uputama referenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , PrEsVeTli je napisao:

Da to uvjetovanje je bilo postojalo ranije, sada možete sami izabrati banku. I kod mene je išlo preko HPB dok nisu povisili naknade pa sam jednostavno otišao do ureda za branitelje i tamo prebacio sve na jednu banku. Treba vam kartica tekućeg računa i zahtjev koji sam napisao sam po uputama referenta.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
Dana 23. 02. 2022. u 6:10, PrEsVeTli je napisao:

Da to uvjetovanje je bilo postojalo ranije, sada možete sami izabrati banku. I kod mene je išlo preko HPB dok nisu povisili naknade pa sam jednostavno otišao do ureda za branitelje i tamo prebacio sve na jednu banku. Treba vam kartica tekućeg računa i zahtjev koji sam napisao sam po uputama referenta.

Dali se smije znati koliko primaš invalidninu,ja imam20 posto i tih 114,76kn.Nikako mi nije jasno i kojika je glavna osnovica po kojoj se vrši izračun,ako nije problem POZDRAV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proračunska osnovica za HRVI invalidninu je još uvijek 3326 kn a invalidnina za HRVI iznosi 115% od postotka invalidnine. Znači ako imate :

20% HRVI je 3% od 3326 = 99,78 kn +115%=114 kn

30% HRVI je 4%= 132 kn + 115% = 153 kn

Zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji 

NN 121/1798/1984/21

na snazi od 31.07.2021.

Članak 59.

(1) Osobna invalidnina određuje se hrvatskom ratnom vojnom invalidu iz Domovinskog rata prema skupini oštećenja organizma u koju je razvrstan i pripada mu u mjesečnom iznosu.

(2) Mjesečni iznos osobne invalidnine invalida I. skupine određuje se u iznosu od 115% od utvrđene proračunske osnovice.

(3) Mjesečni iznos osobne invalidnine invalida od II. do X. skupine određuje se u postotku od osobne invalidnine invalida I. skupine, i to:

Skupina

Postotak

II.

73,00

III.

55,00

IV.

41,00

V.

29,00

VI.

18,00

VII.

12,00

VIII.

6,00

IX.

4,00

X.

3,00

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija