Jump to content

Porez na dohodak iz Srbije i Češke


macak_15

Preporučene objave

Pozdrav,

često radim kao vanjski suradnik, odnosno "samostalna lična delatnost" za jednu tvrtku iz Srbije i prije par dana dali su mi potvrdu da sam kod njih zaradio određeni iznos i platio porez i doprinose u određenom iznosu i to su mi isplatili kod njih, ne na naš račun. Hrvatska i Srbija su još 2003. potpisali i ratificirali ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Moje pitanje je, trebam li ja taj papir priložiti svojoj prijavi poreza u RH i ponovno platiti porez ili se smatra da je taj porez plaćen u cijelosti?

Htio bih samo citirati članak 14 ugovora (nisam našao hrvatsku verziju, sam na srpskom, ali mislim da je isti tekst): 

Citiraj

"Član 14 SAMOSTALNE LIČNE DELATNOSTI 1. Dohodak koji ostvari rezident države ugovornice od profesionalnih delatnosti ili od drugih samostalnih delatnosti oporezuje se samo u toj državi...

Ako sam dobro shvatio, ja u Hrvatskoj više ne moram ništa platiti što se odnosi na poreze, ali što je s mirovinskim i zdravstvenim? Sličnu situaciju imam s Češkom, tamo su mi isplatili 4 autorske naknade prošle godine. Možete li mi reći svoje mišljenje o tome?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija