Jump to content

Problemi sa prebivalištem, boravištem


tzcrnko

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Iznajmili smo stan osobi kod koje je naknadno utvrđeno da nema prebivalište tj. da će mu se odjaviti prebivalište u bivšem stanu pa će ostati bez njega. Tražio sam po internetu neko pojašnjenje oko toga šta mene kao najmodavca stana pravno obvezuje ili na šta moram paziti kad nekog prijavim u svom stanu kao mjesto prebivališta ili je bolje inzistirati na samoj prijavi boravišta što je već i učinio ali šta da on u tom slučaju napravi i dali je moguće uopće da budeš prijavljen na boravište a bez prijave prebivališta? Nažalost nigdje na internetu nisam našao pojašnjenje niti mi zakon sam nije razjasnio ova pitanja i problem.

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , tzcrnko je napisao:

ili je bolje inzistirati na samoj prijavi boravišta

vi kao stanodavac morate biti spremni i da se podstanar prijavi kao da mu je tu prebivalište jer ponekad i zakon prisiljava podstanara da to napravi....

-ni jedan podstanar ne voli prijavu prebivališta jer onda mora mijenjati dokumente na tu adresu ,kod boravište ne mora,međutim pod određenim uvjetima (npr.stalan posao i protek od 2 godine u istom mjestu) on neće moći prijaviti boravište jer mu neće biti dozvoljeno,odnosno morat će prijaviti prebivalište htio-ne htio.....i bespotrebno mijenjanje dokumenata

tako se npr. događa da član obitelji (npr. sin,kćer itd) ode u drugi grad raditi i dobije stalan posao (to što je formalno  "stalan" ne znači da planira trajno ostati)...on mora prijaviti prebivalište iako je on i dalje član svoje obitelji (stan koristi samo za stanovanje zbog rada)....u zadnje vrijeme je zanimljiva tema porez na rad u drugim zemljama i onda porezna ima pojašnjenje da je toj osobi obitelj u državi "središte životnih interesa".......a recimo nitko se nije onda sjetio da recimo podstanari ne moraju mijenjati prebivalište ako mu je "središte životnih interesa" obitelj odakle dolazi....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , tzcrnko je napisao:

Iznajmili smo stan osobi kod koje je naknadno utvrđeno da nema prebivalište tj. da će mu se odjaviti prebivalište u bivšem stanu pa će ostati bez njega.

Ovo je sasvim ispravno, jer više ne prebiva na toj adresi.

prije 15 sati , tzcrnko je napisao:

Tražio sam po internetu neko pojašnjenje oko toga šta mene kao najmodavca stana pravno obvezuje ili na šta moram paziti kad nekog prijavim u svom stanu kao mjesto prebivališta ili je bolje inzistirati na samoj prijavi boravišta što je već i učinio

Vi nemate nikakve pravne posljedice, ako ga prijavite kao osobu koja na toj adresi ima prebivalište.

prije 15 sati , tzcrnko je napisao:

dali je moguće uopće da budeš prijavljen na boravište a bez prijave prebivališta?

Nije, mora negdje imati prijavljeno prebivalište, ako kod Vas ima prijavu boravišta do godine dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija