Jump to content

Pokretanje postupka - prisilno zasnivanje založnog prava


prospect

Preporučene objave

Pozdrav, pokrenut je proces zabilježbe radi duga iz 2009. godine, i po ovršnoj ispravi iz 2011. godine. Riječ je o dugu za autokredit od roditelja. Roditelji su auto vratili autokući, a cjelokupni dug je ostao i sada su se zabilježili na kuću (ovaj dio mi baš nema smisla, ali neću ulaziti u to). Glavni dužnik je vlasnik 1/3 kuće, a sudužnik 2/3.

 

Glavni dužnik ne želi to platiti, a obje stranke su u postupku podjele imovine nakon brakorazvodne parnice. Zanima me što se ovdje može napraviti iz aspekta sudužnika, može li se nekako umanjiti  isplata nakon podjele imovine (otac zahtjeva od majke da ga isplati za 1/3 kuće)?

image.png.08a86a42fe74535718f6117e69d0a84a.png

 

Isto tako, vjerojatno će to pasti preko mojih leđa, zanima me kako se ja mogu u ovoj situaciji zaštititi i ako ja platim ovo dugovanje, mogu li ja tražiti dio kuće (sudski, ako neće ići dobrovoljno)?

uređeno: od prospect
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • prospect je promijenio naziv u Pokretanje postupka - prisilno zasnivanje založnog prava

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija