Jump to content

Prekršajno djelo


Asonanca

Preporučene objave

Da skratim priču prije godinu danas pao sam s 3g trave. 

Tu se nalaze svi detalji mog slučaja da ne pišem sve ponovo.

Naime ono što mene zanima je kako točno funkcionira taj "dosje" u kojem je meni evidentiran prekršaj? Hoce li mi to utjecati na buducnost pri npr. pronalasku posla, putovanja preko granice i ostale stvari? Cuo sam i da ljude znaju skinuti gole na ulici radi "pretresa" jer su u evidenciji.

Htio bi i napomenuti da mi nisu smanjili kaznu ni za kunu, vec su nadodali jos 300kn za sudske troskove zbog zalbe.

Zanima me i jos jedna stvar. Naime policajac je te noci prisao nasoj u grupi i rekao nam "ako mu kazemo gdje je trava vodit ce se kao prekrsaj a ne kazneno djelo" tako da sam znatizeljan da li je to bila laz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto si dobio prekršajni nalog vodi se pod prekršaj.Nakon 3 godine od naloga nećeš se više vidit u prekršajnom evidenciji min.pravosuđa pa ćeš moći reći da si prekršajno jekažnjavan.Kod policije tj.u njihovom "dosijeu" ćeš se voditi dok si živ (a i poslije) a "skidanje" na granici i u prometu će bit u većini slučajeva kontrole.

Nisu ti smanjili ni lipe jer nisu ni morali pošto si se žali na krivi način.Čl.54 st.3 po kojem su ti pisali visinu kazne je naime debelo točan.Drugi put mjenjaj odvjetnika ili savjetnika.😁

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sivko je napisao:

Pošto si dobio prekršajni nalog vodi se pod prekršaj.Nakon 3 godine od naloga nećeš se više vidit u prekršajnom evidenciji min.pravosuđa pa ćeš moći reći da si prekršajno jekažnjavan.Kod policije tj.u njihovom "dosijeu" ćeš se voditi dok si živ (a i poslije) a "skidanje" na granici i u prometu će bit u većini slučajeva kontrole.

Nisu ti smanjili ni lipe jer nisu ni morali pošto si se žali na krivi način.Čl.54 st.3 po kojem su ti pisali visinu kazne je naime debelo točan.Drugi put mjenjaj odvjetnika ili savjetnika.😁

A što bi bilo u slučaju da se dođe do promjene zakona? Npr. marihuana se napokon legalizira. Da li bi to bio razlog da se u njihovom "dosijeu" više to ne vidi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija