Jump to content

Prekršajna kazna za prekoračenje brzine


Željka2

Preporučene objave

Prošle godine u veljači posudila sam automobil od prijatelja u Zadru i učinila prometni prekršaj prekoračenja brzine.

Moja adresa u HR je u drugom gradu, a zapravo živim vani granica HR.

Negdje krajem travnja je njemu došla obavijest kako je učinjen prekršaj prekoračenja brzine gdje je propisana brzina 50km/h, a vozeno je 83km/h.  S obzirom da sam u to vrijeme obet bila u Zadru, uzela sam papir i direktno se išla javiti u Policijsku upravu sa željom da platim kaznu. Objasnila sam da mi je tako lakše jer sam van RH.

Medjutim, to nije bilo moguće jer treba čekati prekršajni nalog, a za sada samo dostaviti ime vozača što sam onda i napravila. 

U Studenom policajac želi uručiti prekršajni nalog na adresi gdje sam prijavljena, otvara mu nas podstanar, zove mene i ja kažem telefonski policajcu da ostavi uruči nalog podstanaru. On tvrdi da ne može i ja mu telefonski diktiram svoju adresu van HR. 

Ocekujem poslati će nalog na tu adresu, medjutim evo tek u petak je nalog stigao ali na adresu vlasnika vozila u Zadru! 

U HR ću za cca mjesec i po dana i tada bih mogla platiti kaznu. Ali onda mi ističe tih 8dana za koje mogu platiti 2/3kazne. Nemam hrvatski račun, a nekog gnjaviti da platiti kaznu od 2.000kn+100kn nekih njihovih troškova ne želim. 

 Moje pitanje:

Ima li mogućnosti da mi se kazna smanji ako se žalim? Nikad nisam prekršajno osudjivana u prometu. Mogu li tu žalbu poslati iz inozemstva ili mora biti iz HR? Ako se žalim hoću li biti pozvana na prekršajni sud ili se to može riješiti bez mog prisustva jer sve je u evidenciji?

Ako se odlučim ne zaliti, ali platiti tek za cca mjesec i po dana mogu li na neki način postići da i dalje platim te 2/3 a ne ukupni iznos kazne? 

Sto je najpametnije učiniti? 

Hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš uplatit i u inozemstvu po dobivenim uplatncama od vlasnika.

Inače vlasnik vozila ne može primiti tvoj prekršajni nalog.

Možeš se žalit i iz inozemstva (ne putem maila) a oni prigovor moraju zaprimiti u roku 8 dana.

Ako bi te sud zvao (a ne mora) opet možeš poslat pisanu obranu sudu (poštom).

Jel taj uručeni (ili neuručeni) nalog glasi na tvoje ili vlasnikovo ime?

Ako misliš platit za mjesec i pol onda moraš platit samo punu kaznu.

 

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, sivko je napisao:

Možeš uplatit i u inozemstvu po dobivenim uplatncama od vlasnika.

Inače vlasnik vozila ne može primiti tvoj prekršajni nalog.

Možeš se žalit i iz inozemstva (ne putem maila) a oni prigovor moraju zaprimiti u roku 8 dana.

Ako bi te sud zvao (a ne mora) opet možeš poslat pisanu obranu sudu (poštom).

Jel taj uručeni (ili neuručeni) nalog glasi na tvoje ili vlasnikovo ime?

Ako misliš platit za mjesec i pol onda moraš platit samo punu kaznu.

 

A on je primio taj prekršajni nalog!! 

Da, nalog glasi na moje ime sa adresom u Poreču, a uručen vlasniku vozila sa adresom u Zadru?! 

Ako pošaljem žalbu u roku od 8 dana iz inozemstva nije problem što će doći kasnije nego što bi došla da ju šaljem iz HR? 

Mogu li u žalbi navesti da me obavijeste o daljnjim postupcima na adresu u inozemstvu, a ne vlasniku vozila?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Željka2 je napisao:

Ako pošaljem žalbu u roku od 8 dana iz inozemstva nije problem što će doći kasnije nego što bi došla da ju šaljem iz HR? 

Ako je poslana unutar 8 dana (moraš imati dokaz, npr. preporučeno na pošti/dostavi), nije problem kada će doći.

  

prije 12 sati , Željka2 je napisao:

Mogu li u žalbi navesti da me obavijeste o daljnjim postupcima na adresu u inozemstvu, a ne vlasniku vozila?

Možeš, ali onda si moraš i regulirati adresu na policiji (prijaviti privremeni odlazak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Željka2 je napisao:

 

Na koncu, po vama, ima li smisla zaliti se (i zbog dostave samog naloga, a i po osnovi da nemam evidentiranih prometnih prekršaja preko 10.g.) ili platiti 2/3? 

Ili jedno ili drugo (dostava ili dosadašnje nekažnjavanje)s tim da je za neurednu dostavu postupak malo duži i složeniji.

Možeš se žalit na visinu kazne pa kad dođe presuda opet možeš platit 2/3 od te dosuđene (umanjene) kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 03. 2022. at 20:16, drot13 je napisao:

Ako je poslana unutar 8 dana (moraš imati dokaz, npr. preporučeno na pošti/dostavi), nije problem kada će doći.

  

Možeš, ali onda si moraš i regulirati adresu na policiji (prijaviti privremeni odlazak).

 

prije 18 sati , drot13 je napisao:

Žalba samo na visinu kazne, s priznanjem, kajanjem, olakotnim okolnostima (nekažnjavanost) i molbom za smanjenjem kazne je možda najbolji izbor.

Hvala, žalba poslana baš s tim elementima 😏

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija