Jump to content

Osnivanje zdravstvene ustanove-sanitetski prijevoz


win42

Preporučene objave

Pozdrav.Imam nekoliko pitanja ako bi mi netko mogao odgovoriti puno bi mi pomoglo.Naime bavila bih se sanitetskim prijevozom i imam višu stručnu spremu medicinske sestre.Dobila sam informaciju da se sanitetski prijevoz može vršiti samo osnivanjem zdravstvene ustanove za koju treba visoka sprema.S obzirom da bi se bavila samo sanitetskim prijevozom i nikakvim drugim djelatnostima koji spadaju pod ustanove postoji li koji način sa mojim uvjetima srednje stručne spreme za otvaranje takve frirme?Suprug mi ima visoku stručnu spremu ali koja nije medicinskog smjera te u slučaju da ja ne mogu otvoriti na sebe mogu li njega staviti kao ravnatelja i osnivača a da ja budem zaposlena?I moram li imati uvjete prostora osim samog sjedišta firme s obzirom da bi se djelatnost odvijala na terenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , win42 je napisao:

Pozdrav.Imam nekoliko pitanja ako bi mi netko mogao odgovoriti puno bi mi pomoglo.Naime bavila bih se sanitetskim prijevozom i imam višu stručnu spremu medicinske sestre.Dobila sam informaciju da se sanitetski prijevoz može vršiti samo osnivanjem zdravstvene ustanove za koju treba visoka sprema.S obzirom da bi se bavila samo sanitetskim prijevozom i nikakvim drugim djelatnostima koji spadaju pod ustanove postoji li koji način sa mojim uvjetima srednje stručne spreme za otvaranje takve frirme?Suprug mi ima visoku stručnu spremu ali koja nije medicinskog smjera te u slučaju da ja ne mogu otvoriti na sebe mogu li njega staviti kao ravnatelja i osnivača a da ja budem zaposlena?I moram li imati uvjete prostora osim samog sjedišta firme s obzirom da bi se djelatnost odvijala na terenu?

Možda možete osnovati trgovačko društvo, a ne ustanovu po Zakonu o zdravstvenoj zaštiti NN 100/18, 125/19, 147/20(članak 147-154), a dalje ide Pravilnik o organizaciji i načinu obavljanja djelatnosti sanitetskog prijevoza (NN72/19)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U razgovoru sa ljudima iz ministarstva zdravstva rečeno nam je da bi mogli na taj način da osnujemo trgovačko društvo međutim  drugi put kad smo zvali rekli su nam da je moguće samo preko ustanove.

Pod uvjetima propisanim ovim Pravilnikom u pogledu kadrova i medicinsko-tehničke opreme sanitetski prijevoz mogu obavljati domovi zdravlja, ustanove za zdravstvenu skrb i zavodi za hitnu medicinu jedinice područne (regionalne) samouprave. 

Ovo piše u zakonu.Sad me buni to što su mi prvo rekli iz ministarstva da se može preko trgovačkog društva što mi je i više ljudi reklo a onda u drugom razgovoru da se može samo preko ustanove i ovih uvjeta koje sam napisala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija