Jump to content

Utvrđivanje međe


mBlonde

Preporučene objave

Pozdrav svima, molim za pomoć i info.

uglavnom, vlasnici smo čestice/parcele, kroz čiji je dio prije nekoliko godina izgrađena cesta u vlasništvu općine. Tijekom izgradnje izvođač radova maknuo je među koja je godinama dijelila našu parcelu od susjednih parcela. Nakon završetka radova istu nije vratio na mjesto. Sada godinama kasnije, komunalno u ime općine traži od nas da navedenu česticu počistimo. Mi ne bježimo od odgovornosti da traženo napravimo, ali isto tako smatramo da se utvrđivanje međa ne bi trebalo obaviti na naš trošak, niti nikakvim našim fizičkim postupanjem kako komunalni redar traži (dobili smo dopis da lako sami izmjerimo). Nakon što sam pitala da na koji način da na terenu definiram točku A kako bih došla do točke B, gospodin ignorira pitanje, te mi šalje slike sa katastra gdje su upisane dimenzije.

Molim info ukoliko netko zna, imam li pravo kada naglašavam da je izvođač radova među morao vratiti na mjesto??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Spitfire je napisao:

međnu

Daaaa daa, mislim na oznaku

prije 3 minuta, Spitfire je napisao:

U ovome postupku baš i ne

Zašto? Ako mogu dobiti pojašnjenje. Znači oznaka nije maknuta od strane nas, niti našom voljom, niti našim postupanjem. 

uređeno: od mBlonde
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, mBlonde je napisao:

Znači oznaka nije maknuta od strane nas, niti našom voljom, niti našim postupanjem. 

Sve je to jasno međutim na to se trebalo reagirati tada nadležnima u JLS, mailom, razgovorom pa ako je trebalo i prigovorom čelniku tijela kao što je određeno Zakonom o općem upravnom postupku. 

A kao što rekoh, ovo je sasvim drugi postupak upravnog odjela za komunalno JLS i od naglašavanja što je trebalo napraviti ne vidim koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Spitfire je napisao:

Sve je to jasno međutim na to se trebalo reagirati tada nadležnima u JLS, mailom, razgovorom pa ako je trebalo i prigovorom čelniku tijela kao što je određeno Zakonom o općem upravnom postupku. 

A kao što rekoh, ovo je sasvim drugi postupak upravnog odjela za komunalno JLS i od naglašavanja što je trebalo napraviti ne vidim koristi.

Pisali smo već prije nekoliko godina komunalnom redaru koji je radio tada. Složio se da je to problem te da će javiti kada sazna koje bi bilo najbolje rješenje. Odgovor nikad nismo dobili. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija