Jump to content

uporabna dozvola


Voreski

Preporučene objave

pozdrav,

molim pomoć, uputstvo.....

između dva objekta (kuće i garaže) za koje posjedujem uvjerenje da su izgrađeni prije 1968. je napravljena  drvena konstrukcija, nadstrešnica  prvenstveno za zaštitu od kiše. Drvena konstrukcija stoji na drvenim gredama i naslonjena je na zid kuće i garaže. Međutim na druge dvije strane je isto zatvorena drvenim zidom, jer je blizu međe cca 50 cm, zatvorena sa sve četiri strane, jedan dio čini natkrivenost stepenica koje su ucrtane u uvjerenju da su izgrađene prije 1968.Nisam zadirala u gabarite kuće i garaže, jer njezinom demontažom ostaju zidovi od kuće i garaže. rađena je na nivou zemlje bez temelja.  Rješenjem o nasljeđivanju bih trebala napraviti usklađenje katastra i zemljišne knjige. ali ne znam da li ću moći izhoditi uporabnu dozvolu za kuću iako je izgrađena prije 1968. s obzirom na drvenu konstrukciju. Molim Vaš savjet kako postupiti, da li bi moglo proći pod nadstrešnicu, ako otvorim jednu stranu, a ostanu tri zatvorene (zid od kuće, odnosno garaže i prema susjedu). jer za nadstrešnicu do 20 m2 ne treba nikakva dozvola.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema Pravilniku nadrešnica može biti konstruktivno povezana sa zgradom, ali izvan njenih gabarita. Stoga prema opisanom, mislim da nebi trebalo biti problema kod izvanja uporabne dozovole.

Za detalje svakako probajte se raspitati kod tijela koje izdaje uporabnu, priložite fotografije i sl.

Na 11. 03. 2022. at 8:18, Voreski je napisao:

da li ću moći izhoditi uporabnu dozvolu za kuću iako je izgrađena prije 1968. s obzirom na drvenu konstrukciju.

Hoćete ukoliko se ne radi o dogradnji i rekonstrukciji postojeće zgrade izgrađene prije 68´ 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 03. 2022. at 13:03, mutavi je napisao:

Prema Pravilniku nadrešnica može biti konstruktivno povezana sa zgradom, ali izvan njenih gabarita. Stoga prema opisanom, mislim da nebi trebalo biti problema kod izvanja uporabne dozovole.

Za detalje svakako probajte se raspitati kod tijela koje izdaje uporabnu, priložite fotografije i sl.

Hoćete ukoliko se ne radi o dogradnji i rekonstrukciji postojeće zgrade izgrađene prije 68´ 

Radi se o dogradnji zgrade i rekonstrukciji postojeće zgrade izgrađene prije 68, ali se vidi tlocrt prije 1968 i nakon 1968. dogradnja je u razini zemlje, prizemlje nije vezana na krov postojeće zgrade od 1968. ne znam da li to ima kakve razlike ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija