Jump to content

Zapošljavanje i isplata dobiti


bhills

Preporučene objave

Poštovani, vlasnik/direktor/zaposlenik doo-a sam koja posluje već nekoliko godina. Prijatelju se pružila prilika freelance rada na projektu u trajanju 6-12 mjeseci.
Ideja je da umjesto da on otvara svoj (j)doo, da ga ja zaposlim kod sebe i da obojica poslujemo preko istog pravnog subjekta. Razmišljali smo o tome da otvara obrt, ali bi prešao granicu paušala, pa ne znam da li ima smisla to otvarati, ako bi se obrt nakon 6-12 mjeseci zatvarao.

Koje bi bilo najbolje rješenje što se tiče (isplate) dobiti? Da se njegov udio u doo-u poveća razmjerno s očekivanim prihodima u tom razdoblju? Imate li kakav drugi prijedlog, savjet?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@niro hvala na odgovoru. Dodatni problem je što je izgledno da bi se probila granica od 300 000 kn, pa nisam siguran da bi to i dalje bio paušalni obrt.

U biti, pokušavam naći način kako da pomognem prijatelju, da mu smanjim količinu administracije (otvaranje/vođenje/zatvaranje firme), a opet ne bih htio oštetiti državu - glupo mi se čini da ga zaposlim, prijavim na minimalac, sebi isplaćujem dobit, a njemu onda to na ruke prosljeđujem.

Zaposlenje za tog stranog klijenta nije trenutno moguće - zato i tražim ideje, sugestije, što bi bilo najjednostavnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 03. 2022. at 8:24, bhills je napisao:

@niro hvala na odgovoru. Dodatni problem je što je izgledno da bi se probila granica od 300 000 kn, pa nisam siguran da bi to i dalje bio paušalni obrt.

U biti, pokušavam naći način kako da pomognem prijatelju, da mu smanjim količinu administracije (otvaranje/vođenje/zatvaranje firme), a opet ne bih htio oštetiti državu - glupo mi se čini da ga zaposlim, prijavim na minimalac, sebi isplaćujem dobit, a njemu onda to na ruke prosljeđujem.

Zaposlenje za tog stranog klijenta nije trenutno moguće - zato i tražim ideje, sugestije, što bi bilo najjednostavnije.

U nekoj fer zapadnoj varijanti. Prijavi se čovjek na minimalac, da si smanji troškove za početak. Zavisno od posla isplati si dobit i čist račun do kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija