Jump to content

Rokovi žalbe- presuda općinskog Suda


kulica

Preporučene objave

Poštovani, ljubazno bih molila pomoć oko rokova dostave žalbe.

Na Općinskom sudu 31.1. donešena je presuda u korist tuženika -Ukida se u cijelosti rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. Presuda i sve ostalo što sa time ide je objavljena 31.1. online, datum za kada je i bilo zakazano ročište za donošenje, objavu i uručenje presude.

Na kraju presude je Uputa o pravnom lijeku u kojoj piše: 

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ovog rješenja može se podnijeti žalba Županijskom sudu, u roku od 8 dana,
sukladno Zakonu o parničnom postupku.....

Ujedno još ispod ove upute piše između ostalog pod RJ: Kal 15 dana - ne znam što to znači

Koji je to točno datum do kada tužitelj može podnijeti žalbu prema Županijskom sudu.

Dobila  sam žalbu poštom neki dan na kojoj je pečat PRIMLJENO Općinski građanski sud i datum 09.02.2022.

Molim vas informaciju da li je žalba podnesena van roka prema danoj uputi. Tuženik nije podnio nikakvu žalbu jer je sve presuđeno u njegovu korist.

Hvala

 

 

uređeno: od kulica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 17. 03. 2022. u 23:19, Borbena7 je napisao:

Pogledajte čl. 335. Zakona o parničnom postupku.

I dalje mi nije jasno da li podniešena žalba unutar roka ili ne. Čitam u Zakonu o parničnom postupku gdje se spominje 15 dana, a sudac je doneo Uputu o pravnom lijeku 8 dana...pa sada ne znam što je ispravno...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 04. 2022. u 19:14, Borbena7 je napisao:

Postoje iznimke od pravila kada je rok 8 dana, tako da je ispravna sudska pouka o pravnom lijeku koju ste dobili.

hvala na odogovru.

Još jedno pitanje, da li drugostupanjski sud pazi na rokove, odnosno da li je Žalba podnesena u roku ili ne?  Naime, Žalbu koju je podnio Tužitelj je stigla meni poštom , ali nigdje ne piše da se imam pravo ili ne žaliti na tu njihovu žalbu po bilo kojoj osnovi. Da li bi bilo pametno poslati drugostupanjskom sudu dopis da se nisu poštovali rokovi za žalbu te da sukladno tome molim da se ista obije kao neosnovana ili....

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , kulica je napisao:

da li drugostupanjski sud pazi na rokove, odnosno da li je Žalba podnesena u roku ili ne? 

Da, pazi.

prije 2 sati , kulica je napisao:

Žalbu koju je podnio Tužitelj je stigla meni poštom , ali nigdje ne piše da se imam pravo ili ne žaliti na tu njihovu žalbu po bilo kojoj osnovi.

Nisu Vas dužni uputiti da možete dostaviti odgovor na žalbu.

prije 2 sati , kulica je napisao:

Da li bi bilo pametno poslati drugostupanjskom sudu dopis da se nisu poštovali rokovi za žalbu te da sukladno tome molim da se ista obije kao neosnovana ili....

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Dana 15. 03. 2022. u 15:08, kulica je napisao:

Poštovani, ljubazno bih molila pomoć oko rokova dostave žalbe.

Na Općinskom sudu 31.1. donešena je presuda u korist tuženika -Ukida se u cijelosti rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. Presuda i sve ostalo što sa time ide je objavljena 31.1. online, datum za kada je i bilo zakazano ročište za donošenje, objavu i uručenje presude.

Na kraju presude je Uputa o pravnom lijeku u kojoj piše: 

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ovog rješenja može se podnijeti žalba Županijskom sudu, u roku od 8 dana,
sukladno Zakonu o parničnom postupku.....

Ujedno još ispod ove upute piše između ostalog pod RJ: Kal 15 dana - ne znam što to znači

Koji je to točno datum do kada tužitelj može podnijeti žalbu prema Županijskom sudu.

Dobila  sam žalbu poštom neki dan na kojoj je pečat PRIMLJENO Općinski građanski sud i datum 09.02.2022.

Molim vas informaciju da li je žalba podnesena van roka prema danoj uputi. Tuženik nije podnio nikakvu žalbu jer je sve presuđeno u njegovu korist.

Hvala

 

 

Poštovana,

ovdje sve piše kako je bilo...Ako je rok 8 dana ( 08.02.2022.), a žalba je na Općinski sud predana 09.02.2022., kako to nije van roka??

Da li se može što oko toga napraviti na ročištu koje je u 2/2023.

Hvala

Daniela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 11. 01. 2023. u 14:38, Borbena7 je napisao:

Primljena ili predana nisu isti pojmovi, a Vi koriste oba?

Ne.

Ma žalbi koju je podio tužitelj je pačet suda i na njemu piše primljeno 9.2.2022. Na e građanima gdje god se vidi ta žalba piše 09.02.2022. Na koverti koju sam dobila sa žalbom piše: žalna 09.02.2022., prilog 09.02.2022., prilog na odgovor 8 dana. Rješenje općinskog suda je preuzeto 31.1.2022. i 8 dana je 8.02.2022.

Znači na više strana piše 9.2.2022., a ŽS kaže da je pravovremeno podnesena.

Rješenje na žalbu od ŽS primljeno je 1.12.2022., te ujedno i poziv naročište za ponovni postupak.NA žalbi nije navedeno da se mogu žaliti.

Što da sada napravim, ako na novom ročištu se ne mogu pozvati na to da je žalba prdana van roka? Razvidno je da je žalba tužitelja predana sudu van roka.

Da li mogu išta sa pravne strane napraviti, pozvati se na neki zakon , a da se ne ide u novi odnosno ponovljeni postupak?

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija