Jump to content

Upit


Valdino

Preporučene objave

Poštovani, 

Ovim putem Vas želim zamoliti za odgovor vezano uz mirovinu. 

Naime, meni je priznato 20%HRVI trajno,imam status dragovoljca. Predao sam u prosincu prošle godine za mirovinu. Vas želim upitati koliku cca mogu očekivati mirovinu. Staža skoro da nemam s obzirom da sam veći dio života proveo po bolnicama. Unaprijed Vam zahvaljujem. 

S poštovanjem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Zahvaljujem na odgovoru, nije mi jasno sve to u vezi zakona o braniteljima ali biti će što mora biti. 

Jednom sam pročitao da invalidska mirovina mora biti veća od braniteljske a još dodatno ako ima status dragovoljca, ali sve redu. 

Vama želim sve najbolje u daljnjem radu. 

Lijep pozdrav 

S poštovanjem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

oprostite što je za vas invalidska mirovina a što braniteljska, pa postoji i invalidska braniteljska mirovina.

Zašto onda tvrdite da invalidska mirovina mora biti veća od braniteljske ?

Od koje braniteljske: starosne, prijevremene starosne ili neke od invalidskih mirovina ?

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

S obzirom da sam izabrao rubriku branitelji tako sam i mislio na HRVI a a ne na civilnog. Više od 17 god sam u kontaktu s braniteljima i barem ono što tvrde je da HRVI mirovina veća od mirovine starosne braniteljske. Na stranici novog zakona sam jednom pročitao da kod bodovanja na status dragovoljca ide dodatni dio, ali sve me to umara i nikakva mirovina ne može vratiti moje zdravlje. Samo za kraj, imao sam 21god, 13.08.1991 kada sam se vratio iz Njemačke da budem samo jedan atom u obrani Hrvatske ne tražeći pritom baš NIŠTA, na kraju nismo niti mogli znati da ćemo pobijediti i imati svoju državu, to su činjenice isto kao i to da danas moja djeca nemaju pristojna tri obroka, neka Bog sudi. 

S poštovanjem 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Valdino je napisao:

Zahvaljujem. 

S poštovanjem 

Poštovani Valdino sam trajan status ne mora značiti i dobivanje mirovine. Civilni invalidi koji su u kolicima i imaju visok stupanj ostecenosti organizma rade određene poslove. To što je netko od komisije proglasen invalidom, ne znači i trenutno dobijanje mirovine. Sta vam je rekao Poštovani Prof oni mogu po nekim svojim kriterijima dat mirovinu, ali mogu rec evo lista poslova koje možete radit s 20 ili 30% invalidnosti. Uglavnom kod tih komisija čovjek mora bit spreman na sve. Samim Zakonom je uređeno da branitelji u općoj mogu radit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

Hvala na pojašnjenju. Želim Vam samo reći da su moje dvije bolesti puno gore od bolesti ljudi u kolicima. Naime, Emfizem pluća gdje u većem dijelu dana ne mogu disati i Glaukom oba oka sve govore, a Vi prosudite koji ja to posao mogu obavljati, tj. cijenjena komisija. 

S poštovanjem 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Valdino je napisao:

Poštovani, 

Hvala na pojašnjenju. Želim Vam samo reći da su moje dvije bolesti puno gore od bolesti ljudi u kolicima. Naime, Emfizem pluća gdje u većem dijelu dana ne mogu disati i Glaukom oba oka sve govore, a Vi prosudite koji ja to posao mogu obavljati, tj. cijenjena komisija. 

 

Ja vam želim svako dobro i da dobijete ono što tražite. I sam tražim svoja prava, a 7 god ispunjavam sve uvjete iz mirovinskog na ostvarivanje mirovine. Hrvi trajan status tkd imam. Nista još nisam riješio. Ovisim od komisije kao i vi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija