Jump to content

Punomoć za prodaju nekretnine


lily353

Preporučene objave

  • Borbena7 locked i unlocked this forumu
  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani/a lily353.

Evo primjerak punomoći koji imam. Nadam se da će vam biti od pomoći. Volio bih kada bi je ovdje prokomentirao pravnik. Lijep pozdrav.

 

PUNOMOĆ

kojom ja, podaci osobe koja daje punomoć,

opunomoćujem

podaci osobe kojoj se daje punomoć,

da me može zastupati u zemljišno-knjižnom postupku, u postupku pred tijelima državne uprave, posebice:
-    da u moje ime i za moj račun može s kupcem podaci od kupca, zaključiti i potpisivati Ugovor o kupoprodaji nekretnina, a po potrebi i njegovu dopunu kojim Ugovorom ja njemu prodajem svoje cjelokupne suvlasničke nekretnine  od 1/6 dijela upisane u z. k. ul. ____ k. o. ___________ i to:
-    čkbr. ____ NAZIV IZ ZK IZVATKA sa _____ m2
-    da u moje ime i za moj račun može od kupca primiti iznos kupoprodajne cijene u gotovom novcu ili na njen transakcijski račun /ne znam treba li ovo pisati u punomoć?/
-    podizati moju dokumentaciju i podnositi zahtjeve za izdavanje mi određenih isprava;
-    na svoju kućnu adresu _________________, primati Rješenje o provedbi predmetnog ugovora u zemljišnim knjigama Z. k. odjela Općinskog suda _______________.

Ovlašćujem ju da me može zastupati u svim mojim pravnim poslovima u sudu i izvan suda i kod svih drugih državnih tijela u Republici Hrvatskoj te da može radi zaštite i ostvarenja mojih zakonom osnovanih prava i interesa poduzimati sve pravne radnje i upotrijebiti sva u zakonu predviđena sredstva samo u gornju svrhu.
Ova punomoć vrijedi do opoziva.
 

uređeno: od veliki19
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , veliki19 je napisao:

Poštovani/a lily353.

Evo primjerak punomoći koji imam. Nadam se da će vam biti od pomoći. Volio bih kada bi je ovdje prokomentirao pravnik. Lijep pozdrav.

 

PUNOMOĆ

kojom ja, podaci osobe koja daje punomoć,

opunomoćujem

podaci osobe kojoj se daje punomoć,

da me može zastupati u zemljišno-knjižnom postupku, u postupku pred tijelima državne uprave, posebice:
-    da u moje ime i za moj račun može s kupcem podaci od kupca, zaključiti i potpisivati Ugovor o kupoprodaji nekretnina, a po potrebi i njegovu dopunu kojim Ugovorom ja njemu prodajem svoje cjelokupne suvlasničke nekretnine  od 1/6 dijela upisane u z. k. ul. ____ k. o. ___________ i to:
-    čkbr. ____ NAZIV IZ ZK IZVATKA sa _____ m2
-    da u moje ime i za moj račun može od kupca primiti iznos kupoprodajne cijene u gotovom novcu ili na njen transakcijski račun /ne znam treba li ovo pisati u punomoć?/
-    podizati moju dokumentaciju i podnositi zahtjeve za izdavanje mi određenih isprava;
-    na svoju kućnu adresu _________________, primati Rješenje o provedbi predmetnog ugovora u zemljišnim knjigama Z. k. odjela Općinskog suda _______________.

Ovlašćujem ju da me može zastupati u svim mojim pravnim poslovima u sudu i izvan suda i kod svih drugih državnih tijela u Republici Hrvatskoj te da može radi zaštite i ostvarenja mojih zakonom osnovanih prava i interesa poduzimati sve pravne radnje i upotrijebiti sva u zakonu predviđena sredstva samo u gornju svrhu.
Ova punomoć vrijedi do opoziva.
 

Tako nešto slično sam i ja imala napisano, samo sam trebala uvrstiti još broj računa na koji se plaća, bilo je dovoljno i neku izjavu sam jos morala napisati radi uknjizbe vlasnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija