Jump to content

Ponovno vraćanje isknjižene ovrhe


nensi7

Preporučene objave

Molim pomoć-zanima me postupak kojim mogu zatražiti povlačenje nezakonito vraćene iste sudske ovrhe  pod istim brojem ( koja je isknjižena po čl. 12 zbog nemogućnosti naplate). Znam da je rečeno da postoji rok za pravnu radnju ali ne znam pojedinosti - na što se pozvati ( koji zakon , članak?) i kome podnjeti zahtjev, tužbu , prijedlog ? - sudu ili Fini? Unaprijed hvala na svakom savjetu i pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha je pokrenuta javnobilježničkim prijedlohom za ovrhu a vodilo ju je odvjetničko društvo.Ovrhovoditelj je Bt net.

Prvi put je dostavljena u Finu na izravnu naplatu ovršnim i pravomoćnim javnobilježničkim rješenjem 2014 i nije se ništa naplatilo 3 .god te je ovrha isknjižena 2018.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada su je u petak ponovno pokrenuli i danas mi skinuli ostatak novca na računu ( nije zaštićeni već redovni).Da li se njima - odvj.društvu javljam s prigovorom protiv  nedozvoljene ovrhe ili Fini  ili moram sudski to tražiti? ( a u međuvremenu će oni pljeniti)

Pozvala bi se na čl.21 ( uz čl.12) Zakona o provedbi ovrhe nad novčanim sredstvima koji propisuje da ovrhovoditelj može zatražiti vraćanje ISTE osnove u roku od 3 god od obustave iste.

Isorika na podužem obrazlaganju ali ne znam kako ni gdje prvo krenuti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali u Zakonuo o provedbi ovrhe..čl.21 stoji da je Agencija obavezna ČUVATI OSNOVE TRI GODINE od dana kada je prestala provoditi ovrhu!.

A u Pravilniku o načinu i postupku provedbe nad novč.sred.jasno stoji: " "Kada protekne ROK. čuvanja osnove za plaćanje propisan odredbom čl.21 stavka 1.Zakona o provedbi Agencija će UNIŠTITI OSNOVE za plaćanje za koje ovrhovoditelj...nije zatražio vraćanje"

Čemu onda zakoni ako ih se Fina ne drži ?Na temelju ova 2 članka moja ovrha isknjižena 2018.prošle god .je ispunila taj rok i smatram da je ponovljena ovrha nedopuštena .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 28. 03. 2022. u 11:47, nensi7 je napisao:

Molim pomoć-zanima me postupak kojim mogu zatražiti povlačenje nezakonito vraćene iste sudske ovrhe  pod istim brojem ( koja je isknjižena po čl. 12 zbog nemogućnosti naplate). Znam da je rečeno da postoji rok za pravnu radnju ali ne znam pojedinosti - na što se pozvati ( koji zakon , članak?) i kome podnjeti zahtjev, tužbu , prijedlog ? - sudu ili Fini? Unaprijed hvala na svakom savjetu i pomoći.

 

Jeste rjesili sta u vezi ovoga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 03. 2022. u 10:09, nensi7 je napisao:

Čemu onda zakoni ako ih se Fina ne drži ?Na temelju ova 2 članka moja ovrha isknjižena 2018.prošle god .je ispunila taj rok i smatram da je ponovljena ovrha nedopuštena .

Tko kaže da se FINA-a ne drži zakona. To samo nagađate. Oni mogu i moraju uništiti dostavljenu ispravu kada se za to ispune zakonski uvjeti, ali to ne znači da ovrhovoditelj ne može pokušati ponovnu naplatu. Bitno je da ima valjanu ovršnu ispravu, a valjana je i ovjerena preslika ovršne isprave. I tako ponovna ovrha je posve osnovana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija