Jump to content

Financijsko izvješće


sumskivuk

Preporučene objave

Pozdrav! 

Trebao bih malu pomoć i unaprijed se zahvaljujem na odgovorimo. 

Dakle, u 12 mjesecu sam trebao prodati tvrtku, što se zapravo odužilo (kupac se nije javljao) sve do mjeseca siječnja. 

 

U siječnju sam napokon uspio tvrtku prebaciti. Nakon nekog vremena, nova knjigovođa tvrtke šalje mi na mail predračun da uplatim novac za izradu završnog računa (a iznos je zapaprila da nije mogla jače), te će mi po uplati poslati papire na mail za potpis kojih kako kaže ima puno. Nikakva punomoći od mene nije dobila (mislim da bi punomoći za završni poslala tek nakon uplate predračuna). 

U Ugovoru o prijenosu vlasništva u članku 3 stoji da stjecatelj poslovnog udjela prihvaća sva prava i obveze s osnova vlasništva. 

Sad mene zanima, budući da prema članku 3 novi vlasnici su preuzeli sva prava i obveze s osnova vlasništva tvrtke, ima li uopće pravo knjigovođa odnosno vlasnici zahtjevati od mene da platim završni račun? 

(čak mislim da sam malo i prevaren u tome što su čekali 1.1. da bi prebacili firmu na sebe, pa samim time od mene traže da platim izradu završnog računa s obzirom da su mi cijenu tvrtke još u 12. mjesecu srušili za 2/3).

 

Hvala svima na odgovorima! 

uređeno: od sumskivuk
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija