Jump to content

Otkaz


Pupi 5

Preporučene objave

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

Možete, ali otkazni rok ne teče za vrijeme privremene nesposobnosti za rad.

Tri smo dale otkaz, dvije smo se odazvale na taj poziv sa godišnjeg, treća nije, što u tom slučaju kao morale smo pod obvezno? 

I koje bi pravne posljedice bile da ja ne odradim to uopće? 

I da li se moze nesto učiniti jer bih trebala preći kod novog poslodavca od 01.05.ovako ću tek 11.05.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Pupi 5 je napisao:

Tri smo dale otkaz, dvije smo se odazvale na taj poziv sa godišnjeg, treća nije, što u tom slučaju kao morale smo pod obvezno? 

Bile Vi na godišnjem tijekom otkaznog roka ili ga uistinu odrađivale, cijelo vrijeme ste u radnom odnosu kod tog poslodavca.

prije 1 sat , Pupi 5 je napisao:

koje bi pravne posljedice bile da ja ne odradim to uopće? 

Poslodavcu ostaje na raspolaganju zahtjev za naknadu štete koja mu je nastala.

prije 1 sat , Pupi 5 je napisao:

da li se moze nesto učiniti jer bih trebala preći kod novog poslodavca od 01.05.ovako ću tek 11.05

Možete ne odraditi otkazni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Bile Vi na godišnjem tijekom otkaznog roka ili ga uistinu odrađivale, cijelo vrijeme ste u radnom odnosu kod tog poslodavca.

Poslodavcu ostaje na raspolaganju zahtjev za naknadu štete koja mu je nastala.

Možete ne odraditi otkazni rok.

Na koji način on to naplaćuje? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 13. 04. 2022. u 7:37, Borbena7 je napisao:

Bile Vi na godišnjem tijekom otkaznog roka ili ga uistinu odrađivale, cijelo vrijeme ste u radnom odnosu kod tog poslodavca.

Poslodavcu ostaje na raspolaganju zahtjev za naknadu štete koja mu je nastala.

Možete ne odraditi otkazni rok.

Je li se poslodavac onda naplaćuje, kako ste već naveli u predhodnom odgovoru, tj.ne isplaćuje plaću i da li mi daje odjavu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 04. 2022. u 16:50, Borbena7 je napisao:

Ne može Vam uskratiti isplatu plaće kao naknadu za rad. Tek se po uspjehu u sudskom postupku može naplatiti u ovršnom postupku, ako u paricijskom roku sami ne platite dug. 

Dobar dan, kao što sam već pisala o ovom otkaznom roku, 

Diglo nas je sa godišnjega radi covida,radila sam 8 dana i jučer sam pozitivna na covid.. Glavna sestra mi je rekla da otvorim bolovanje a kao što ste mi napisali bolovanje ne ulazi u otkazni rok. 

Neznam kako postupiti i što da učinim u slučaju da poslodavac izinstira na tom mom bolovanju. 

Najradije se ne bih više izlagala Covidu,(ovo mi je 2 put da imam covid) i ugrozila odlazak na novi posao. Postoji li pravni savjet? Unaprijed hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija