Jump to content

ugovor o doživotnom uzdržavanju - pomoć


veki0001

Preporučene objave

za života je majka napravila ugovor o doživotnom uzdržavanju na mene i brata ( mi smo se i brinuli o majci, apsolutno nitko drugi). nakom smrti oba smo upisani kao vlasnici, svaki 1/2. sada smo saznali da u slucaju rastave supruga dobiva 1/2 od moje polovice stana ( u kojem čak mi ni ne živimo, živi necakinja s mužem). Da li ja mogu kako svoj dio sada prepisati bratu ( nekim darovnim ili sličnim ugovorom a da nitko nema kasnije potraživanje i slično)? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Dana 12. 04. 2022. u 9:42, veki0001 je napisao:

sada smo saznali da u slucaju rastave supruga dobiva 1/2 od moje polovice stana

Prema prihvaćenom pravnom stajalištu,imovina stečena u bračnoj zajednici temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju predstavlja bračnu stečevinu oba bračna druga,dakle,da bi u konkretnom slučaju vaš bračni drug ishodio upis na 1/4-ini stana,uopće nije nužna činjenica prestanka braka,obzirom da takav zahtjev može isticati i tijekom trajanja bračne zajednice.

 

Dana 12. 04. 2022. u 9:42, veki0001 je napisao:

Da li ja mogu kako svoj dio sada prepisati bratu ( nekim darovnim ili sličnim ugovorom

Vi to možete učiniti,međutim bračni drug ima na raspolaganju zahtijevati sudsku zaštitu,odnosno utvrđivati djelomičnu ništavost ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija