Jump to content

Pukla moja cijev, poplava u stanu ispod, jesam li kriv?


Mikada

Preporučene objave

Poštovanje,

prije par godina kupio sam stan u dvokatnici na gornjem katu. Vlasnici stana  ispod mene žive u Njemačkoj. Imamo odvojenu vodu i struju.

Kuća je građena 1950-ih i vodovodne cijevi se nisu nikad mijenjale. Došlo je do puknuća na dovodu vode u moj stan, ali ja u svom stanu nisam ništa primijetio dok se nisu pokazale fleke na fasadi s vanjske strane stana u prizemlju. Voda je odmah zatvorena, ja sam trenutno u fazi mijenjanja kompletnog dovoda i odvoda vode u svoj stan.

S vlasnikom donjeg stana nisam u dobrim odnosima (neriješeni pravno-imovinski odnosi oko zemljišta oko kuće) i znam da će podnijeti tužbu i tražiti odštetu. 

Imam dva pitanja:

1. Da li sam ja pravno zaista odgovoran za štetu u njegovom stanu?

2. Ako jesam, koliko obično treba vremena ovakvim sporovima da se riješe, odn. kad mogu očekivati (optužujuću) presudu?

Također, bilo kakav savjet je dobro došao. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , vucaralo je napisao:

Nisam stručnjak, ali jesam predstavnik suvlasnika u jednoj zgradi. Evo ovdje je bilo slično pitanje:

Pitanjce je gdje je točno pukla cijev. Ako je na tzv. zajedničkom dijelu, onda niste odgovorni.

Hvala vucaralo, nažalost to je jasno iz onog što sam napisao. Imamo odvojene vodovode, pukla je moja cijev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija