Jump to content

Socijalna pomoć


rickyzg

Preporučene objave

Dobar dan,

Moja majka živi u Zagrebu i prima socijalnu pomoć. Ima 68 godina i nema penziju jer ima samo 12 godina staža. 

Danas su joj rekli da će joj ukinuti socijalnu pomoć ako ne potpiše papir da se njezina djeca uvedu da joj mogu novčano pomagati. Moja sestra je podstanar sa dvoje male djece i nema ni za sebe a kamoli da novčano pomaže majci, također je u dugovima. 

Ja ne živim u Hrvatskoj i cura me uzdržava jer ne znam jezik i nemam posao i isto smo podstanari i studiram i također ne mogu novčano pomagati majci kao ni sestra.

U slučaju da ne potpiše papir rekli su joj da će izgubiti socijalnu i također 400 kn priznate režije te da može otići na nacionalnu penziju (ne znam da li ima pravo zbog samo 12 godina staža) i također gubi naknadu za režije.

Da li se može šta napraviti da joj ne ukinu socijalnu pomoć i da li uopće to smiju raditi ako djeca ne mogu novčano pomagati jer nemaju prihoda za pomoć. Ima li kakvih opcija?

Hvala
Ugodan dan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , rickyzg je napisao:

Da li se može šta napraviti da joj ne ukinu socijalnu pomoć i da li uopće to smiju raditi ako djeca ne mogu novčano pomagati jer nemaju prihoda za pomoć. Ima li kakvih opcija?

neka da izjavu da joj djeca ne mogu pomagati jer nemaju ni za sebe.....ako budu tražili dokaze,onda češ ti priložiti to što si napisao da nemaš posao,podstanar i da te "uzdrzava" djevojka ........djevojka nije dužna uzdržavati i tvoju majku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija