Jump to content

Lažna optužba te povlačenje optužbe


1702

Preporučene objave

Jedna osoba me je prije 2 godine lažno optužila za teško kazneno dijelo za koje se ide 3 od 8 godina u zatvor, ali je onda odmah povukla tužbu. Ja o tome nisam bio obavješten od strane MUP-a. Saznao sam za to tek nedavno te imam na pismeno da se to stvarno i desilo.

Dali je MUP bio obavezan izvjestiti me o tome? jer to je ušlo u moj dosje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Optužila me je cura da sam ju silovao, a onda je nakon toga povukla tužbu. bila je pod utjecajem alkohola i to je napravila. ja to nisam znao, a mi smo nastavili vezu. Dali me je MUP morao obavijestiti o tome, jer ipak mi je ta stvar ušla u dosje.

 

Znači ona je imala jedan dan ludila, otišla na policiju prijavila me je, a onda rekla da ipak nije tako bilo i sad nikome ništa. No meni je ta stavka ostala u dosje. A nisu me obavijestili ni ništa, skrivali su to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da te prijavila za silovanje, ne bi to mogla povući, budući da se radi o kaznenom djelu koje se progoni po službenoj dužnosti. A da je to tako formalno prijavila i kasnije se predomislila, dobila bi kaznenu prijavu za lažno prijavljivanje kaznenog djela. U svakom slučaju bi i ti to saznao.

Ako je bila na policiji i razgovarala, ali nije ništa formalno prijavljivala (što je moguće), onda ti policajci ne bi imali što ni reći, pa te nitko ne bi kontaktirao.

A i što misliš kad kažeš da ti je ta stavka ostala u dosjeu? Gdje je i kako to upisano i kako si ti za to saznao?

 

P.S.: I radi li se o RH, s obzirom da kazna ne odgovara djelu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o HR. I prijavila me pa onda odmah povukla. Rekli su mi policajci, te je to zapisano negdje.

Saznao sam kad sam kasnije opet imao problema sa tom osobom, te je i ta informacija bila sastavni dio žalbe.  

Ja mislim da ju je netko pokušao zaštiti, te ta inf nije došla do mene. Ako je MUP nakon 1 godine znao da je ona to prijavila, dakle negdje je zapisano. Imam li kakve pravne osnove tužiti mup?

 

Dakle nije mi ušlo u dosje, ali zapisano je negdje. Jer kako su policajci nakon 1 godine znali za to. Dakle bila je, i tiče se mene.

Može li netko samo tako govoriti takve stvari o drugoj osobi bez ikakve sankcije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , 1702 je napisao:

Ja mislim da ju je netko pokušao zaštiti, te ta inf nije došla do mene. Ako je MUP nakon 1 godine znao da je ona to prijavila, dakle negdje je zapisano. Imam li kakve pravne osnove tužiti mup?

Nemaš, nisu ti dužni ništa reći. 

 

prije 1 sat , 1702 je napisao:

Može li netko samo tako govoriti takve stvari o drugoj osobi bez ikakve sankcije?

Vidi kazneno djelo klevete (čl. 149. KZ-a), ali za to ju moraš sam tužiti.

 

Kojom prilikom su ti policajci rekli to za silovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, drot13 je napisao:

Nemaš, nisu ti dužni ništa reći. 

 

Vidi kazneno djelo klevete (čl. 149. KZ-a), ali za to ju moraš sam tužiti.

 

Kojom prilikom su ti policajci rekli to za silovanje?

tužba je u tijeku. rekli su mi kad je ponovno to napravila.


Kako netko može utjecati na moj dosje a da ja to nemam pravo znati?

Imam li pravo i za taj slučaj napraviti prijavu? jer oklevetala me je pred policijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači činjenica je da je ona došla u policiju, to je policija službeno dala podatak nakon što je to drugi puta napravila. taj drugi put, to je tužba protiv nje podignuta. mislim da moram i protiv države posebno, to bude isto.

Nego za taj prvi put, nešto je ona podnjela protiv mene, pa povukla. MUP me je morao o tome obavjestiti.

 

Uglavnom sad taj podatak znam. MUP je to skrivao od mene. Po završetku ove tužbe za odštetu, pokrenuti ću još jednu tužbu i za taj događaj. pozvati se na podatke od MUP-a koje već imam odgovorili oni ili ne zahtjev da me obavjeste jer i za to treba biti nekih sankcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam što je korisniku vas smješno. dakle jedna tužba protiv nje je pokrenuta, odvjetnik veli da bude tužba i protiv države za odštetu što je standardno u takvim postupcima lažne optužbe. No po završetku budem pokrenuo i tužbu protiv dotične zbog tog događaja prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija