Jump to content

Uzimanje vozila bez pristanka vlasnika


friskiUser

Preporučene objave

Pozdrav, bio sam tražio na google-u i ovdje na forumu, ali nisam našao ništa slično, pa ako mi netko možda može pomoći.

Naime, brat je kupio auto za kojega u prometnoj dozvoli stoji da sam ja vlasnik, pošto je on pod ovrhom, i taj automobil vozi njegova žena, naravno nikad joj nisam dao pisanu punomoć pošto je auto ionako platio brat i nije me briga što rade s automobilom.

Ali jučer su se brat i njegova žena gadno posvađali, nakon čega je ona uzela auto i otišla, te sada brat traži od mene da idem na policiju prijaviti da mi je vozilo otuđeno.

Zanima me da li ja mogu prijaviti bratovu ženu za otuđenje i što će se u tom slučaju desiti, kako će se to odraziti na mene kao vlasnika automobila?

Da li onda ona može protiv mene podnijeti prijavu za lažno prijavljivanje pošto ona koristi taj automobil svakodnevno već 2 godine, iako nije vlasnik?

Da  li ju može i brat prijaviti za otuđenje vozila pošto on ima punomoć na korištenje automobila?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

uređeno: od friskiUser
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija