Jump to content

prijetnje smrću


ADHD

Preporučene objave

 

Samo kratko zanima me koji je postupak nakon što  policiji prijavim  i dostavim prijavim u prijetnju smrću  te dam iskaz vezano uz istu  ?                                            Prije nešto više od tjedan dana  bila sam u policijskoj postaji prijaviti bivšeg za prijetnju smrću , naravno imala sam pisani trag ( poruku u massangeru ) .      Odmah po dolasku u postaju  krim policajka me ispitala o cijelom slučaju te nakon toga sam dala iskaz na zapisnik .   Također me zanima dali ču dobiti bilo kakvu obavijest o tome što se događalo nakon moje prijave ?                                                                                                                                                                            Može li mi netko dati  više informacija što se dalje zbiva nakon što je dat iskaz s moje strane .                                                                                                          Kave su sankcije i posljedice po osobu koje mi je prijetila ? 

Zahvaljujem u naprijed 

 

uređeno: od ADHD
gramatička pogreška i dodavanje teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavit će razgovor i s prijavljenim i eventualno drugim osobama s kojim trebaju, pa na temelju toga odlučiti hoće li se ići na privođenje, podnošenje kaznene prijave redovnim putem ili će se kompletna odluka prepustiti državnom odvjetništvu (s njima će biti u kontaktu od početka, tj. već jesu).

Imaš pravo znati u kojoj je fazi postupak, što je poduzeto i što će biti poduzeto, a ako ti ništa ne jave, možeš zvati i provjeriti. S obzirom da je prošlo toliko vremena, u utorak ih možeš pitati, trebali bi imati neki smjer kojim će ići, pa da znaš na čemu si.

Kazne mogu biti svakakve, a ono što je žrtvi bitno, određuju se i mjere kao zabrana pristupa i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 04. 2022. u 20:55, drot13 je napisao:

Obavit će razgovor i s prijavljenim i eventualno drugim osobama s kojim trebaju, pa na temelju toga odlučiti hoće li se ići na privođenje, podnošenje kaznene prijave redovnim putem ili će se kompletna odluka prepustiti državnom odvjetništvu (s njima će biti u kontaktu od početka, tj. već jesu).

Imaš pravo znati u kojoj je fazi postupak, što je poduzeto i što će biti poduzeto, a ako ti ništa ne jave, možeš zvati i provjeriti. S obzirom da je prošlo toliko vremena, u utorak ih možeš pitati, trebali bi imati neki smjer kojim će ići, pa da znaš na čemu si.

Kazne mogu biti svakakve, a ono što je žrtvi bitno, određuju se i mjere kao zabrana pristupa i sl.

Poštovanje !

Evo da se javim vezano za gore navedeno , danas sam bila u policijskoj postaji u kojoj sam dala iskaz na zapisnik vezano uz već spomenutu prijetnju smrću , pitala sam dali mogu dobiti informacije u kojoj je fazi postupan , na žalost dežurni policajac mi je na to odgovorio da ču sve vezano za slučaj dobiti u pismenom obliku . Kontaktirala sam također policijsku postaju Sisak s obzirom da se počinitelj ima prebivalište na području Siska no tamo su mi rekli da nisu zaprimili nikakav dokumenta da je podnesena prijava . Sada me zanima gdje je zapelo i dali će se išta dešavati .                                                                                                                                           Prije deset godina sam isto tako prijavila rođenog brata za fizičko nasilje i verbalne prijetnje smrću tada su brata priveli na obavijesni razgovor , dobio je uvjetnu kaznu , obvezno psihijatrijsko vještačenje  i  godinu dana  zabrane prilaska meni .  Nakon par mjeseci mi je na kućnu adresu stigla presuda u kojoj je to sve pisalo  . 

Sve me ovu zbunjuje , POMOĆ 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, nisu dobro postupili i trebali su ti reći ili te uputiti kad radi policajac koji duži tvoj spis.

S obzirom da su te otpili, možeš ili otići opet i tražiti da ti kažu u kojoj je fazi predmet, a ako neće, odmah tražiti razgovor s dežurnim rukovoditeljem da objasne zašto neće.

Možeš i poslati pisani upit mailom na bilo koji mail na stranicama policijske uprave i dobit ćeš odgovor. Jedino što im je onda rok do 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , drot13 je napisao:

Da, nisu dobro postupili i trebali su ti reći ili te uputiti kad radi policajac koji duži tvoj spis.

S obzirom da su te otpili, možeš ili otići opet i tražiti da ti kažu u kojoj je fazi predmet, a ako neće, odmah tražiti razgovor s dežurnim rukovoditeljem da objasne zašto neće.

Možeš i poslati pisani upit mailom na bilo koji mail na stranicama policijske uprave i dobit ćeš odgovor. Jedino što im je onda rok do 30 dana.

Ono što mene buni u cijeloj ovoj stvari je to što mi je policijski službenik  Sisačke policije rekao da oni nisu zaprimili nikakvu prijavu , kontaktirala sam Sisačku policiju jer počinitelj ima prebivalište u Sisku . 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 17. 04. 2022. u 18:14, ADHD je napisao:

 

Samo kratko zanima me koji je postupak nakon što  policiji prijavim  i dostavim prijavim u prijetnju smrću  te dam iskaz vezano uz istu  ?                                            Prije nešto više od tjedan dana  bila sam u policijskoj postaji prijaviti bivšeg za prijetnju smrću , naravno imala sam pisani trag ( poruku u massangeru ) .      Odmah po dolasku u postaju  krim policajka me ispitala o cijelom slučaju te nakon toga sam dala iskaz na zapisnik .   Također me zanima dali ču dobiti bilo kakvu obavijest o tome što se događalo nakon moje prijave ?                                                                                                                                                                            Može li mi netko dati  više informacija što se dalje zbiva nakon što je dat iskaz s moje strane .                                                                                                          Kave su sankcije i posljedice po osobu koje mi je prijetila ? 

Zahvaljujem u naprijed 

 

Vi trebate ići u policijsku upravu po potvrdu kojom se  utvrđuje da se desilo što ste prijavili , te  u skladu sa potvrdom podnosite ODO kaznenu prijavu , i tada općinsko državno odvjetništvo podnosi optužni prijedlog -uvažava Vašu kaznenu prijavu ili vas odbija i upućuje  da podignete  privatnu tužbu  , jer nema uvjeta za postupanje po službenoj dužnosti .!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija