Jump to content

Nasljedno pravo


Marija K

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas za savjet. Živim sa obitelji i majkom u stanu (96 kvadrata) od 1983. god. Stan smo dobili nakon rušenja kuće i svi smo imali Stanarsko pravo. Po Zakonu je pokrenut je Otkup stana. Zbog povoljnijih uvjeta otkup stana je išao na majčino ime. Sada je stan otkupljen i majka je upisana kao vlasnik stana. Budući da imam sestru koja bi mogla, eventualno, nakon majčine smrti potraživati pravo na dio stana, želim na neki način osigurati svoju obitelj. Majka je suglasna da stan pripada meni i želi mi ga pripisati.

Na koji način nam je to najsigurnije i najjednostavnije izvesti? Pretpostavljam da ako mi majka sada da stan u vlasništvo da se to smatra poklonom. Da li se plaća porez? Ako se plaća porez, da li ga na neki način mogu izbjeći ili svesti na minimalu. Da li je možda bolje ići u opciju sa nekim ugovorom? Da li to mogu riješiti kod javnog bilježnika ili je bolje obratiti se odvjetniku.

 

Lijep pozdrav,

Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija