Jump to content

Zakon o smanjenju mirovina ostvarenih prema posebnim propis


kresimir12345

Preporučene objave

Poštovani,

u punoj sam starosnoj mirovini prem sukladno Zakonu o pravima mirovinskoga osiguranja DVO, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba Članak 6. od 01.01.2022. godine. Dana 04.04. 2022. godine sam zaprimio puno Rješenje po kojemu mi se određuje starosna mirovina, te mi nije jasna stavka smanjenja mirovine od 10% prema Zakonu o smanjenju mirovina određenih, odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju (Narodne novine 71/10 i 130/11. (dostavljam u prilogu ovoga teksta). Naime, Vlada RH je donjela Odluku 31.kolovoza 2017. godine da od 01.listopada 2017. godine PRESTAJE važiti članak 3.a o smanjenju navedenih mirovina, shodno navedenome, dali imam pravo se zaliti na Rješenje o mirovini te da mi se vrati tih 10%?

S poštovanjem Krešimir

KG-rješenje -mirovinsko.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, kresimir12345 je napisao:

dali imam pravo se zaliti na Rješenje o mirovini te da mi se vrati tih 10%?

bila su dva takva "slična" umanjenja od 10% .....jedno za vrijeme vlade Milanovića koje je kačilo mirovine preko 5000kn i određenim rokom trajanja i drugo za vrijeme vlade Kosor preko 3500 kn s neograničenim vremenom trajanja...

ovo što ti navodiš se odnosi na to prvo umanjenje jer su ispunjeni uvjeti za prestanak umanjenja.....a i dalje je ovo trajno smnjenje od 10%

tako da od žalbe ništa,a jednino što možeš napraviti je da to pitanje postaviš ministarstvu branitelja zašto je to trajno na snazi ...odnosno zašto se to ne ukine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Mister-X je napisao:

bila su dva takva "slična" umanjenja od 10% .....jedno za vrijeme vlade Milanovića koje je kačilo mirovine preko 5000kn i određenim rokom trajanja i drugo za vrijeme vlade Kosor preko 3500 kn s neograničenim vremenom trajanja...

ovo što ti navodiš se odnosi na to prvo umanjenje jer su ispunjeni uvjeti za prestanak umanjenja.....a i dalje je ovo trajno smnjenje od 10%

tako da od žalbe ništa,a jednino što možeš napraviti je da to pitanje postaviš ministarstvu branitelja zašto je to trajno na snazi ...odnosno zašto se to ne ukine.

Hvala ti na pojašnjenju! Lp, Krešimir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Mister-X je napisao:

bila su dva takva "slična" umanjenja od 10% .....jedno za vrijeme vlade Milanovića koje je kačilo mirovine preko 5000kn i određenim rokom trajanja i drugo za vrijeme vlade Kosor preko 3500 kn s neograničenim vremenom trajanja...

ovo što ti navodiš se odnosi na to prvo umanjenje jer su ispunjeni uvjeti za prestanak umanjenja.....a i dalje je ovo trajno smnjenje od 10%

tako da od žalbe ništa,a jednino što možeš napraviti je da to pitanje postaviš ministarstvu branitelja zašto je to trajno na snazi ...odnosno zašto se to ne ukine.

iako ne mijenja puno na biti,ipak da promijenim da nekoga nekad ne bude zbunilo ,"vremensku grešku" koju sam napisao ,pa ispravljam

-----------------------------------------

bila su dva takva "slična" umanjenja od 10% .....prvo za vrijeme vlade Kosor preko 3500 kn s neograničenim vremenom trajanja...i drugo za vrijeme vlade Milanovića koje je kačilo mirovine preko 5000kn i određenim rokom trajanja

ovo što ti navodiš se odnosi na to drugo umanjenje jer su ispunjeni uvjeti za prestanak umanjenja.....a i dalje je važeće ovo prvo trajno smanjenje od 10%

tako da od žalbe ništa,a jedino što možeš napraviti je da to pitanje postaviš ministarstvu branitelja zašto je to trajno na snazi ...odnosno zašto se to ne ukine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija