Jump to content

Eos matrix


Nana02

Preporučene objave

Poštovana Borbena7..

Eos mi se prebacio na Finu kao ovrhovoditelj umjesto PBZa.

Zanima me da li mogu i da li uopće da sada zatvorim blokirani tekući račun u banci? Da ostavim samo zaštićeni?

Hoću li onda moći dobiti povrat poreza u gotovini?

 

Još jedno pitanje.

Na Fini mi stoje jedni iznosi, a u pisanoj pošti od Eos Matrixa drugačiji.

Imam ukupno 4 duga od strane banke koje su otkupili. Na Fini stoji drugačije.

Da li je moguće da su "spojili" dvije ovrhe u jednu?

uređeno: od Ena27
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ena27 je napisao:

Zanima me da li mogu i da li uopće da sada zatvorim blokirani tekući račun u banci? Da ostavim samo zaštićeni?

Koliko znam, ne.

prije 2 sati , Ena27 je napisao:

Na Fini mi stoje jedni iznosi, a u pisanoj pošti od Eos Matrixa drugačiji

Mjerodavna je FINA-a.

prije 2 sati , Ena27 je napisao:

Da li je moguće da su "spojili" dvije ovrhe u jednu?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me i sljedeće.

Na Fini su mi sada veći iznosi za naplatu nego kada je stajala PBZ banka, prije nego je Eos preuzeo ovrhe na Fini.

Banka je prebacivala novce Eosu dok se nisu prebacili na Finu, što su mi potvrdili i iz banke i iz Eosa.

Zašto su mi sada veći iznosi ako je Eosu redovito uplaćivano 1/4 plaće zadnja 4 mj?

Zar nisu onda iznosi trebali biti manji?

Isto tako, baš sam gledala po papirima.

Imam jedno rješenje o ovrsi pod određenim brojem, a te ovrhe nema na Fini.

Nije je bilo još ni od strane PBZa, zato sam pitala da li je moguće da su spojili dvije ovrhe u jednu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Ena27 je napisao:

Na Fini su mi sada veći iznosi za naplatu nego kada je stajala PBZ banka, prije nego je Eos preuzeo ovrhe na Fini.

Iz Očevidnika bi trebalo biti jasno o kakvim potraživanjima se radi.

prije 12 sati , Ena27 je napisao:

Zar nisu onda iznosi trebali biti manji?

Ne, nužno. Ovisi da li se radi o uračunatim novonastalim kamatama i troškovima ovršnog postupka.

prije 12 sati , Ena27 je napisao:

Imam jedno rješenje o ovrsi pod određenim brojem, a te ovrhe nema na Fini.

Ovrha može postojati i bez da je ovrhovoditelj dostavi FINA-i na provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

Trebam savjet. Sigurno nisam prva ovdje koja pise o takvom slucaju, ali stvar je sljedeca. Muz je dobio 2020. ovrhu zbog duga prema T-Com-u, iako apsolutno nikada nije bio njihov klijent, oboje smo uvijek bili kod drugih operatera, nikad nijednu sitnicu nismo imali u T-com-u.

No, netko je napravio neku prevaru i postoji kao neki zahtjev na njegovo ime za neki paket usluga i mob., naravno osim imena i prezimena, svi ostali podaci su pogresni, nema potpisa (naravno) i ocito je krivotvoreno.
Nazalost, jedna gospodja koja je tada rjesvala takve stvari za T-com je rekla povuc zahtjev za ovrhu, tj. izbrisati taj dug jer ga mi nismo nikako napravili, no ni nakon god i pol to nije ucinila.
Dakle, velika greska je bila sto smo joj vjerovali i nismo napisali prigovor u roku 8 dana.

Kontaktirala sam odvjetnicko drustvo i dali su nam savjet da napisemo prigovor javnobiljeznickom uredu koji je napravio ovrsni postupak, a nakon toga ce nas sud uputiti na parnicu.

Znate li, je li uopce sad moguce ista napraviti, s obzirom da je proslo toliko puno vremena? ima li uopce smisla pisati sad prigovor ili smo nazalost propustili sansu da se to rijesi? jer zaista ne zelimo platiti toliku cifru za nesto sto nikada nismo ucinili.

Molim za savjet, ako je netko bio u slicnoj situaciji ili ako se razumije u to.

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija