Jump to content

socijalna pomoc


mbore46

Preporučene objave

vecer   primatelj sam socijalne pomoci.  zanima me da li mi mozete pomoci. novi zakon koji je stupio u ovoj godini.

naime tko ima na sebi neku nekretninu  u ovom slucaju ja imam jedan dio kuce ne mogu vise primati socijalnu pomoc.

uvjet je dda potpisem  i onda u slucaju moje smrti nasljednici moraju vratiti sav novac koji sam dobio u tom periodu. ja sam samac bez dijece. radno sam nesposoban i trenutno dobivam i za pomoc i njegu.  a receno mi je da u svakom trenutku mogu odustati i da onda  novac se ne treba vratiti.

 tu mi ima dosta nejasnoca.   mozete mi malo pojasniti     

                                                                lipi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za utvrđivanje postotka invaliditeta i stupnja invalidnosti mjerodavan je Zavod za vještačenje, a za pravo na naknadu za pomoć i njegu Vam je potrebna razina III, prvi puta čujem da u CZSS postoji liječnik - vještak, CZSS svoje korisnike šalje na vještačenje u Zavod za vještačenje

-dali živite u spomenutoj nekretnini ili Vam je to druga nekretnina kako Vi kažete dio nekretnine

-u slučaju da imate drugu nekretninu onda ne bi imali pravo na naknadu za pomoć i njegu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-pitanje je sada o čemu se zapravo radi, tj. na koga je drugi dio ili dijelovi kuće upisan u gruntovnici i u kojem ste odnosu s drugim stanarima, dali je napravljena legalizacija i etažiranje, dali tko kome plaća stanarinu (hoće to biti u stvarnosti jedno a situacija u gruntovnici drugo)

-shvatio sam da je liječnik sa socijala zapravo liječnička komisija iz HZMO prije osnivanja Zavoda za vještačenje, pa pretpostavljam da su Vas sada zvali radi preispitivanje statusa korisnika socijalne skrbi te pronašli neke nelogičnosti oko samog vlasništva cijelog objekta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija