Jump to content

Ovrha za izvršene radove iskopa za bazen


Prava123

Preporučene objave

Poštovani, 

moj suprug je vlasnik obrta i izveo je radove iskopa i nasipavanja (bez ugovora) za bazen za privatnu osobu koja je po primitku računa tvrdila da je on platio navedene radove te da neki od navedenih izvedenih radova nisu dobro izvedeni, te da treba otkloniti nepravilnosti. 

Uglavnom, žalba na žalbu je bila i došli smo sada do rješenja Općinskog suda da će se postupak nastaviti kao u povodu prigovora protiv platnog prometa. 

Sada bi moj suprug trebao dokazati na idućem ročištu 26. travnja 2022. da je izveo te radove, ima svjedoke ali kako da on dokaže da je napravio iskop i nasipavao mjesto gdje je sada bazen.

Mogu vam dostaviti i cijelu dokumentaciju sa suda, uzeo je i odvjetnika ali postoji li negdje u Ovršnom zakonu kako to dokazati ?

Također je stvar da se prema očito pravomoćnosti ovrhe javnog bilježnika mali dio iznosa ovrhe i naplatio, ali nakon toga se ovršenik žalio tako da se dalje moj suprug nije uspio naplatiti pa me zanima kako je moguće da se i za taj "sitan" iznos uspio naplatiti i više ne. Radi se o iznosu od cca 63.000,00 kn. 

Hvala unaprijed na odgovoru

Pozdrav, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 04. 2022. u 14:23, Prava123 je napisao:

postoji li negdje u Ovršnom zakonu kako to dokazati ?

Ne, dokazni postupak se ne provodi temeljem odredbi OZ-a već ZPP-u.

Dana 22. 04. 2022. u 14:23, Prava123 je napisao:

Također je stvar da se prema očito pravomoćnosti ovrhe javnog bilježnika mali dio iznosa ovrhe i naplatio, ali nakon toga se ovršenik žalio tako da se dalje moj suprug nije uspio naplatiti pa me zanima kako je moguće da se i za taj "sitan" iznos uspio naplatiti i više ne. Radi se o iznosu od cca 63.000,00 kn. 

Kakvo je rješenje pravomoćno?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija