Jump to content

Opravdani nedolazak na sud kako i na koji nacin.


exit16

Preporučene objave

Pozdrav,

Dobio sam poziv za sud  kao OKRIVLJENIK  po zakonu u sprjecavanju nereda na sportskim borilistima.

Saslusanje ce biti odrzano 2 puta krajem 5. mjeseca u razmaku od 5 dana.

Slucaj se dogodio 2014. godine i imam oslobadujucu presudu s prekrsajog og suda. Na pozivu je navedeno jos 80 ak osoba kao okrivljenici koji su isto tako pozvani.

Zivim i radim vanka, zadnjih 5 godina na relaciji  inozemstvo-hrvatska. Adresa u Hrvatskoj mi nije odjavljena.... Necu moci prisustovati ovom davanju iskaza jer sam sprjecen poslovno.

Moze li se i na koji nacin opravdati nedolazak na sud ? Pismeno ili putem email ? Isto tako, postoji li mogucnost da predlozim da dam iskaz kad budem dolazio u Hrvatsku koncem 7. mjeseca, moze li se uopce dogovoriti oko toga sa sudom ?

Ako moze savjet bio bih zahvalan ovdje ili na private.

 

 

 

 

 

 

 

 

edit 1.jpg

edit 2.jpg

uređeno: od exit16
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, drot13 je napisao:

Možeš nazvati sud i reći da si vani, da radiš i da ne možeš doći, ali ovo nije kao prekršajni sud i ne možeš dogovarati pojedinačni dolazak. U nekom krajnjem slučaju se može dogoditi da sud raspiše potragu, pa te zadrže na granici kad ćeš dolaziti i dovedu direktno na sud.

Ok, hvala

Znaci ne treba ici pismenim putem , moze se i telefonski. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš za istu stvar odgovarati i prekršajno i kazneno.

Slučaj Maresti protiv Hrvatske :

"Odlukom Europskog suda za ljudska prava u navedenim predmetima presuđeno je da je došlo do povrede čl. 4. Protokola 7 Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda. Sud je povredu našao u tome što hrvatski sudovi nisu poštivali načelo ne bis in idem sudeći i u kaznenom i u prekršajnom postupku za isto djelo. Time je došlo do povrede prava okrivljenika da ne bude dva puta suđen ili kažnjen u istoj stvari."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ima 3 tjedna sam posla mail presjedniku suda s objasnjenjem da sam van granica HR i trenutnom lokacijom i da necu moci biti na sudu. 

Od presjednika suda dobio sam odgovor da je mail proslijeden sucu koji vodi slucaj, od kojeg nisam dobio nikakav odgovor.

Da li mogu ovo smatrati kao da sam poslao opravdanje i da je primljeno ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija