Jump to content

Prijava na 4h a tvrdi da placu nije duzan isplatiti na racun


Brankobrane

Preporučene objave

Dana 25. 04. 2022. u 19:36, Brankobrane je napisao:

LP. Prijavljen sam na 4h,mirovinsko i zdravstveno je ok(provjerio sam preko e gradana) i poslodavac tvrdi kako mi moze i na ruke isplatiti placu ...KAKO JE TO MOGUCE?? (s tim da ima vec takvog radnik koji vec duze vrijeme na taj način radi) 

Dali mi moze netko objasniti kakva je to rupa u zakonu ili sta vec??

To nije točno.,neznam zašto vam je to rekao i navodno tako već i radi, jer sa time osim što krši zakon
o platnom prometu - sam sebi pravi ,,,veči - ne postoječi  prihod,, a time i veći porez jer ne može tu isplatu knjižiti kao rashod.
Pristani te na taj uvjet, ako vam pokaže gdje u zakonu piše da je to zakonom dozvoljeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Brankobrane je napisao:

Točno je u toj mjeri jer je tako bilo 2mjeseca,2plaće...(meni) neznam kako je to moguce ... Ove prijave uredne su (mirovinsko i zdravstveno) 
-----------------------

Nismo se dobro razumjeli - mojom greškom.
Nisam htjeo reći - da  nije istina to što ste vi napisali, već da je to - protuzakonito. 
On to može činiti - vama plaču na ruke, a obaveze, preko računa.
Ali, dokle će to trajati - vidjet će  do prve financijske kontrole.
Kad bi to zakonom bilo dozvoljeno - pa, niko ko ima neku ovrhu, nebi mu sa plače mogli skidati novac.
Zato i koriste - zaštićeni račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija