Jump to content

Rad na određeno - otkazni rok?


Condor93

Preporučene objave

Bok svima,

 

trenutno radim na ugovor na određeno vrijeme koji je sklopljen na razdoblje od 2 godine te uz probni rok koji iznosi 6 mjeseci.

U firmi trenutno radim 4 mjeseca te sam dobio ponudu za bolji posao, zato bi sada dao sporazumni otkaz ugovora o radu.

Koji je minimalni otkazni rok koji moram odraditi po Zakonu o radu u mojem slučaju?

 

Jedan prijatelj mi je rekao da je po zakonu probni rok najviše 3 mjeseca (6mj nije u skaldu s zakonom) te da u tom slučaju mogu odmah napustiti posao bez odrađivanja otkaznog roka, dok mi druga osoba tvrdi da je otkazni rok 2 tjedna a može biti i minimalno tjedan dana... što je točno od navedenog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 04. 2022. u 22:09, Condor93 je napisao:

Koji je minimalni otkazni rok koji moram odraditi po Zakonu o radu u mojem slučaju?

U ovakvom slučaju Zakon ne propisuje minimalno već maksimalno trajanje otkaznog roka od 30 dana.

Dana 25. 04. 2022. u 22:09, Condor93 je napisao:

Jedan prijatelj mi je rekao da je po zakonu probni rok najviše 3 mjeseca (6mj nije u skaldu s zakonom) te da u tom slučaju mogu odmah napustiti posao bez odrađivanja otkaznog roka

Sve navedeno je netočno.

Dana 25. 04. 2022. u 22:09, Condor93 je napisao:

dok mi druga osoba tvrdi da je otkazni rok 2 tjedna a može biti i minimalno tjedan dana... što je točno od navedenog?

Također, netočno. Može biti kraći od 30. dana samo ako poslodavca na to pristane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija