Jump to content

Rusenje garaze zbog prenamijene prostora


DTimmy

Preporučene objave

Poštovani,

Ne znam koga i gdje pitati, pa cu probati ovdje.

Situacija je da imam u dvorištu garazu koju bih pretvorio u poslovni prostor. Problem je da je garaza u podrucju u kojem, po trenutnom prostornom planu ( stambeno podrucje) , pise nema prenamijene garaza.

Mozete li mi pomoci i odgovoriti kakva je procedura i mogu li srusiti tu garazu i u konacnici izgraditi nesto slicno postojecem objektu, samo to onda kod nove izgradnje nazvati poslovnim prostorom? 

Unaprijed zahvaljujem! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 04. 2022. u 9:00, DTimmy je napisao:

Poštovani,

Ne znam koga i gdje pitati, pa cu probati ovdje.

Situacija je da imam u dvorištu garazu koju bih pretvorio u poslovni prostor. Problem je da je garaza u podrucju u kojem, po trenutnom prostornom planu ( stambeno podrucje) , pise nema prenamijene garaza.

Mozete li mi pomoci i odgovoriti kakva je procedura i mogu li srusiti tu garazu i u konacnici izgraditi nesto slicno postojecem objektu, samo to onda kod nove izgradnje nazvati poslovnim prostorom? 

Unaprijed zahvaljujem! 

Garaža je pomoćni objekt koji služi glavnoj građevini. U slučaju da je srušite u namjeri da na njenom mjestu sadgraditi novu građevinu poslove namjene - to vjerojatno ne bi bio pomoćni objekt nego glavni objekt a dva glavna objekta ne mogu biti na jednoj parceli. Jedino ako je parcela dovoljno velika pa da se podijeli...?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 04. 2022. u 10:57, mutavi je napisao:

Ishoditi građevinsku dozvolu, ako je nova namjene u skladu s prostornim planom. Više o navedenom će Vam reći projektant kojega će te morati angažirati u postupku ishođenja dozovle, radi izrade projektne dokumentacije. 

Puno vam hvala na odgovoru. Budemo onda krenuli od projektanata i gradjevinske dozvole za novi prostor😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , herostrat je napisao:

Garaža je pomoćni objekt koji služi glavnoj građevini. U slučaju da je srušite u namjeri da na njenom mjestu sadgraditi novu građevinu poslove namjene - to vjerojatno ne bi bio pomoćni objekt nego glavni objekt a dva glavna objekta ne mogu biti na jednoj parceli. Jedino ako je parcela dovoljno velika pa da se podijeli...?

 

Puno vam hvala na odgovoru. Nisam ziher koliko je tocno velika parcela,  nekako sumnjam da bi se moglo dijeliti, ali to je novo razmisljanje i moguce novi problem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija