Jump to content

Povrat poreza


pop84

Preporučene objave

od 2009g sam u mirovini , 20 % hrvi ,  opća nesposobnost , 100% uzrok rat . nemam nikakvih drugih primanja osim mirovne . I danas dobijem obavjest od porezne uprave da imam oko 1700 kn povrata poreza za 2021 god . nikada do sada to nisam dobio , niti sam predavao porezne prijave , niti bilo što tražio . dali je još tko to dobio , ili ima objašnjenje zašto sam dobio taj povrat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, pop84 je napisao:

od 2009g sam u mirovini , 20 % hrvi ,  opća nesposobnost , 100% uzrok rat . nemam nikakvih drugih primanja osim mirovne . I danas dobijem obavjest od porezne uprave da imam oko 1700 kn povrata poreza za 2021 god . nikada do sada to nisam dobio , niti sam predavao porezne prijave , niti bilo što tražio . dali je još tko to dobio , ili ima objašnjenje zašto sam dobio taj povrat

Neoporezivi dio mirovine je 4000 kuna + postotak invalidnosti + uzdržavane članovi obitelji ( eventualno i osoba s invaliditetom). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, buda2 je napisao:

Neoporezivi dio mirovine je 4000 kuna + postotak invalidnosti + uzdržavane članovi obitelji ( eventualno i osoba s invaliditetom). 

hvala na odgovoru... ali zašto to tek sada dobivam ? to je prvi puta otkako sam u mirovini 

uređeno: od pop84
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 20. 05. 2022. u 11:25, sviby je napisao:

dobio sam povrat..oko 1700kn . otišao u poreznu i pitao o čemu se radi.... od 2021g. tko god ima HRVI dobiva povrat poreza 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, pop84 je napisao:

dobio sam povrat..oko 1700kn . otišao u poreznu i pitao o čemu se radi.... od 2021g. tko god ima HRVI dobiva povrat poreza 

Povrat poreza dobiju samo oni koji svojim propustom nisu prijavili na svojoj PK (poreznoj kartici) invaliditet i stupanj invalidnosti i dostavili je u HZMO.

HZMO im zbog toga nije ni mogao smanjiti obračun i naplatu poreza i prireza za postotak invalidnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je rečeno da su svi umirovljeni RVI koji su plaćali porez kroz mirovinu dobili povrat uplaćene svote za 2021.godinu, a na godinu će povrat biti za ovih par mjeseci iz 2022. Naravno , oni sa malim mirovinama nisu niti plaćali porez, pa se nema šta niti vratiti. Provjerio sam sve izvode od mirovine od siječnja do prosinca 2021.godine. Vraćeno "u lipu" sve uplaćeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ecwashere,

jeste li Vi prijavili na svojoj PK (poreznoj kartici) invaliditet i stupanj invalidnosti i takvu PK dostavili u HZMO ?

Jeli Vam HZMO prilikom isplate mirovine svaki mjesec obračunava porez na primanja iznad 4.000 kn bez umanjenja za stupanj invalidnosti ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof, prijavio sam invaliditet još jako davno, a što mi je obračunavato na mirovini je ne znam, ali vidim na odresku za mirovinu za travanj: porez-0, prirez-0.... (RVI sam 20%, već okruglo 30g)

 

Još nešto, sredinom 90ih smo svi RVI bili oslobođeni plaćanja poreza na osobni dohodak, ali to je kratko trajalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija