Jump to content

Povrat poreza


skalari

Preporučene objave

Pozdrav,

U 2021.uplaceno mi je 50.300,00 kn ukupnih primanja od strane firme, od toga je bilo 10.100,00 kn doprinosa i 40.200,00 kn u neto isplati.  Na poreznoj kartici nalaze mi se djeca i porezna olaksica mi je 100%. Povrh toga imam 5 mj bolovanja u kontinuitetu što znači da mi je 3.5mj platila država i to nije vidljivo tu, a iznos je cca 7,200.00 kn + samoizolacija koja je uplaćena u iznosu 3.000,00 kn krajem prosinca.

Radim u drzavnoj firmi gdje se krajem 12.mj na racun djelatnika uplacuje povrat poreza no nista mi nije sjelo i na pitanje su mi odgovorili "nemate jer imate djecu", imaju i drugi ljudi djecu,mije mi to bas neki odgovor.

Imam li ja pravo na povrat poreza ili ne? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , skalari je napisao:

Pozdrav,

U 2021.uplaceno mi je 50.300,00 kn ukupnih primanja od strane firme, od toga je bilo 10.100,00 kn doprinosa i 40.200,00 kn u neto isplati.  Na poreznoj kartici nalaze mi se djeca i porezna olaksica mi je 100%. Povrh toga imam 5 mj bolovanja u kontinuitetu što znači da mi je 3.5mj platila država i to nije vidljivo tu, a iznos je cca 7,200.00 kn + samoizolacija koja je uplaćena u iznosu 3.000,00 kn krajem prosinca.

Radim u drzavnoj firmi gdje se krajem 12.mj na racun djelatnika uplacuje povrat poreza no nista mi nije sjelo i na pitanje su mi odgovorili "nemate jer imate djecu", imaju i drugi ljudi djecu,mije mi to bas neki odgovor.

Imam li ja pravo na povrat poreza ili ne? 

neke stvari ovdje nisu točne...

npr. državne firme ne isplaćuju na kraju godine povrat poreza (već izdaju potvrdu koliko je uplaćeno poreza) ,porez vraća država (porezna) i povrati počinju tek od idućeg mjeseca onome tko ima pravo...

kod tebe se vjerojatno radi da zbog poreznih olakšica kod tebe nije plaćan porez ,pa onda ga nećeš ni dobiti što se tiče poreza od državne firme....međutim postoje i drugi porezi koje možda imaš,ali sve skupa to utvrdi porezna i po određenim izračunima vrati ili čak može da i potražuje novac...

spominješ i neka primanja strane firme...da li si uopče podnosio zahtjev poreznoj?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija