Jump to content

Ovrha nad stanom, bez dokaza za koliko je dug kupljen


Hanna2

Preporučene objave

Poštovani,

Imam vrlo složenu situaciju oko stana. Banka je prodala moj (s njihove strane napuhani) dug Agenciji za naplatu dugova, iako sam više od godinu i pol uplaćivala po 500 eura mjesečno, kako bi se sklopio ugovor o nagodbi koju sam usmeno dogovorila kod njih u banci. Rekli su da će 6 mjeseci testirati mogu li zaista plaćati kredit, pa da ćemo onda sklopiti ugovor o nagodbi. Poslije su sve odugovlačili, preko maila me poticali da i dalje plaćam jer kao zbog korone nije zgodno da moja odvjetnica dođe do njih. Na sudu su izjavili da ja nisam bila za nagodbu, a kada sam dostavila mailove koje smo izmjenjivali i navela da sam im svaki mjesec uplaćivala po 500 eura, dug su prodali jednoj agenciji. Ta agencija nije na sudu dokazala za koliko je dug kupila, ali je sud ipak odobrio da postane vlasnik tog zapravo nestvarnog duga. Od banke nikad nisam dobila stvarni izračun na temelju čega su izračunali toliki dug. Ispalo je da sam im dužna kao na samom početku kredita, a ja sam ga otplatila više od pola. Razgovarala sam s više odvjetnika, manje - više svi tvrde da se sada ne može napraviti ništa. Zato me zanima postoji li ipak neki pravni lijek jer ovako ispada da Županijski sud može suditi kako hoće, a ljudi se nemaju kome žaliti. Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod kredita na dugi niz godina u startu se otplaćuje vrlo mali postotak glavnice a veliki kamata.

Tako da vam se glavnica umanjila vrlo malo te ste stoga, kako vi kažete, dužni kao i na početku.

Uz to su vam naravno pripisivali i zatezne kamate uslijed ne plaćanja kredita.

 

Za koliko su oni otkupili vaš dug, potpuno je nebitno pa sve da i za jednu kunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija