Jump to content

Naplata prijedloga za ovrhu,bez urucenog pisma


Usmena oporuka

Preporučene objave

Postovani,imam dugovanje prema telemahu koje iznosi 800kn,Oni su to prodali agenciji svea.Iz agencije me zovu i govore da sam duzna 1500kn,ja ih pitam kako je to moguce,toliki iznos a sinjorina mi kaze da su oni to predali odvjetniku i da je to trosak odvjetnickih usluga.Znaci ja nisam dobila pismo nikakvo,a trebam platit sastav prijedloga za ovrhu????Jel to normalno i zakonito?Namjeravam odmah otic i platit 800kn.Hocu li morat platit troskove odvjetnika,a pismo nisam dobila?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 29. 04. 2022. u 19:06, Usmena oporuka je napisao:

Postovani,imam dugovanje prema telemahu koje iznosi 800kn,Oni su to prodali agenciji svea.Iz agencije me zovu i govore da sam duzna 1500kn,ja ih pitam kako je to moguce,toliki iznos a sinjorina mi kaze da su oni to predali odvjetniku i da je to trosak odvjetnickih usluga.Znaci ja nisam dobila pismo nikakvo,a trebam platit sastav prijedloga za ovrhu????Jel to normalno i zakonito?Namjeravam odmah otic i platit 800kn.Hocu li morat platit troskove odvjetnika,a pismo nisam dobila?Hvala

Vjerojatno će na temelju prijedloga za ovrhu biti doneseno rješenje o ovrsi, koje će vam biti dostavljeno, pa ćete trebati platiti glavnicu + troškove sastavljanja tog prijedloga, ali ako odmah platite (po primitku rješenja o ovrsi) izbjeći ćete ostale predvidljive troškove. Bilo bi idealno da ste platili dug prije no što je sastavljen prijedlog za ovrhu. Usput, jeste li bili informirani o promjeni vjerovnika?

Stvar je jednostavna. Ako ne plaćate na vrijeme plaćate više, nekad i puno više.

uređeno: od MeetDave
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 33 minuta, Borbena7 je napisao:

Prvo bi se ovršeniku trebala dostaviti Obavijest i poziv da plati dug u roku od 15 dana.

Obavijest sam dobila nakon mjesec dana od uplate,.Znaci podmirila sam 800kn duga teleoperateru pa su me nastavili zvat i prijetit blokadom racuna,ako ne platim troskove sastavljanja prijedloga za ovrhu.Platila sam i te troskove oko 700kn.Sa njima sam telefonski ratovala i govorila im da mi je nepojmljivo platit nesto,a da nemam papir-racun troskova,a oni su tvrdili da cu ga dobit.I ako koristim uslugu e gradanin da mi je to tu vidljivo i uistinu je bilo vidljivo,zato sam i platila.Lp i hvala na odgovoru

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Usmena oporuka je napisao:

Platila sam i te troskove oko 700kn

Tako ste platili dospjelo dugovanje i opravdani trošak kojega je ovrhovoditelj imao. U ovakvim situacijama vrlo je važno da potvrdu o uplati dostavite i JB, te da tražite donošenje rješenja o obustavi postupka, kao i da ishodite pravomoćnosti istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija