Jump to content

Razvod (dijete s poteskocama u razvoju)


Mummy_

Preporučene objave

Pozdrav!Situacija je ovakva:Odselili smo u Njemacku prije 6mj, nakon 2mj muz zeli rastavu ( dosli smo od toga da se nikada necemo rastati, potrosila svu ustedjevinu na polog za stan i namjestanje, putovanje i slicno- do toga da on zeli mir i slobodu od nas, igrati se i kako on nema vremena za nista jer smo MI stalno skupa- uglavnom, hrpetina izlika- ne znam kako on zamislja zivot uz autisticno dijete. Nisam mu nikada branila nista, ali sam ga podsjecala na prioritete. 

  • Izmanipulirao me iz stana svojim odvratnim ponasanjem makar sam mu rekla da novaca za razvod nemamo i da unistava djetetovu buducnost tako. Izgubila sam drugo dijete u cijelom tom procesu nakon sto nas je ostavio skoro na cesti u Zagrebu (da, znam da sam glupa sto sam uopce otisla).
  • Imamo hrpetinu kredita zbog djeteta na njegovo i moje ime, ovrhe i sada i kazne od porezne zbog nerijesenih obveza za obrte na oba imena jer uopce nisam mogla predati godisnje obrasce (nemam pristupa racunalu koje je kod njega)
  • skupila nekako novce i provela mjesec dana u Airbnb-iju, sada zivimo kod njegove obitelji i placam im rentu od djecje invalidnine
  • On uplacuje nekakvih 300€ za dijete i to je to. Jedva za pokriti hranu za nas- dijete, ja i dvije macke. Nista od toga nije bilo dogovoreno, samo je uplatio. Placa mu je 2600€. 
  • Ja ne radim jer je uvijek govorio kako ce se skrbiti o nama 🙄 i trenutno ni ne mogu uz dijete. Zanemarila sam svoje obrazovanje zbog djeteta, radila neki znj posao od doma da bi se on izdigao na svoju poziciju i onda nas odbacio kao da smo i dijete i ja nekakve stvari. 😅
  • kontakta nema, za dijete ne pita, pokusala sam ga vise puta kontaktirati da vidimo sto cemo i kako cemo- obitelj se kao ne zeli mijesati
  • Bio je verbalno i fizicki nasilan kroz brak
  • Pokusala sam izbjeci socijalnu sluzbi u nadi da ce doci sebi, ali vec je 3mj proslo i dosta mi je cekanja
  • Dijete je tesko, jedva smo dvoje izlazili na kraj s njime, kamoli sada sama. Nemam prijevoz za nista jer ovisi o autu, a ja ne vozim, odlazak u ducan je izazov. 😅Kakav god da je, otac mu je i smatram da je duzan skrbiti/ pomoci oko djeteta,  pogotovo takvog. Klinac je vec jaki sestogodisnjak, izrazito agresivan i auto-agresivan. 

 

Eto, zanima me sto sada u ovakvoj situaciji? Prijaviti ga socijalnoj sluzbi? Koja su moja prava i djetetova trenutno, obzirom da nismo rastavljeni, a on uskracuje novce. Dijete treba engleski vrtic jer je to jedini jezik koji govori (zivjeli vec prije u inozemstvu), terapije, prijevoz, stan, treba i moje kredite otplatiti jer ja novaca nemam. Hoce li mi biti duzan vratiti novce za stan, AirBnb i koje trosim na dijete (ne mislim na ovih 300€)? 

Sto kada/ ako dodje do razvoda jer u trenutnoj situaciji nemam pojma kako cemo se mi razvesti uz ovakve troskove… sto je duzan onda platiti? Uzdrzavanje, alimentaciju, stan? Sto s ostalim troskovima svega? Dijete ce npr morati ici u englesku skolu koja nije jeftina. Kako to sve izgurati da plati? 

Na papiru to zakonski izgleda super i povoljno za dijete i mene, ali kakva je stvarnost?

Napominjem da mi novac u svemu tome nije prioritet, da sam i molila da to ne radi zbog djeteta, pokusala lijepo izgladiti stvari (miroljubiva sam osoba) i da zelim da dijete ima oca u zivotu- ali moram misliti i na nasu sadasnjost i buducnost. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u 0Razvod (dijete s poteskocama u razvoju)
  • Borbena7 je promijenio naziv u Razvod (dijete s poteskocama u razvoju)
prije 7 sati , Ancica je napisao:

autisticno dijete od 6 g koje uz hr roditelje govori samo engleski? gdje vi namjeravate zivjeti? u rh?

Pozdrav!

A da, kao beba/toddler je zivio vani i progovorio taj jezik. Obzirom na poteskoce i preporuku strucnjaka onda, ostavili smo ga da napreduje na tom jeziku. Naravno da se pokusavalo s njim i pricalo i na hrvatskom i bio je ukljucen i u hrvatske terapije, ali jezik nikada nije progovorio. 

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Rastavu braka planirate pokrenuti u Njemačkoj ili Hrvatskoj?

Pozdrav! Obzirom na situaciju, iskreno, nemam pojma. Vjencani smo u Hrvatskoj pa pretpostavljam tu onda. Nije da je bilo nekakvog dogovora o tome. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija