Jump to content

Poslovno uvjetovani otkaz, otpremnina i godišnji

IvanR000

Preporučene objave

Poštovani,

Ponuđen mi je poslovno uvjetovani otkaz uz otpremninu. Zaposlen sam na neodređeno. Navodno višak radne snage, a novi ljudi se stalno zapošljavaju. Prihvatio sam uvjete. Odluka mi je zadnji čas data na potpis, bez da sam detaljno pročitao istu. Uz odluku je dostavljen i novi ugovor o radu za koji mi je rečeno da ga ne potpisujem, samo da odluku o otkazu potpisujem i neku izjavu koju nisam ni dobio na čitanje. S obzirom da je to sve napravljeno tako na brzinu, djeluje mi sumljivo. Za godišnji mi je rečeno da imam pravo samo na dio za prvu polovinu godine, a ostalo da prenosim na novog poslodavca, iako ne vjerujem da ću se uskoro zaposliti, jer imam zanimanje koje nije deficitarno. Molim Vas pomoć i savjet! Hvala!

Dijeli na drugim stranicama

Uz Odluku o otkazu gdje kao pravo stoji otpremnina, moram potpisati i Izjavu u kojoj stoji između ostalog točka da osim prava navedenih u Odluci, nemam nikakvih materijalnih, nematerijalnih ili statusnih potraživanja iz rada i radnog odnosa prema poslodavcu, te se istih u cjelosti odričem. 

Znate na šta se to točno odnosi? Ne uključuje otpremninu?

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija