Jump to content

Mlađi od 25 godina i nemam povrat poreza


Grzgb2380

Preporučene objave

Pozdrav ekipa,

 

Radim u jednoj firmi u Zagrebu. Nisam prijavljen na minimalac, bruto plaća mi je oko 6500kn.

E sad, kako sam osoba mlađa od 25 godina, prema zakonu RH (ukoliko se ne varam) imam pravo na 100% povrat uplaćenog poreza i prireza za prošlu godinu. Međutim, danas kada sam otišao provjeriti pisalo je da neću dobiti ništa od povrata poreza.

Mene zanima jesam li krivo shvatio zakon? Zašto nemam pravo na povrat poreza? Je li moguće da su malverzacije u pitanju?

Ukoliko su potrebne bilo kakve dodatne informacije, napisati ću.

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudeći prema ovome imate pravo na povrat poreza u iznosu od 1.249,98 kn. Ovako čini mi se da poslodavac nije podmirio neku od svojih obaveza prema državi i da vam zbog toga država neće vratiti povrat poreza dokle god oni ne podmire svoju obavezu. Najbolje je za svaki slučaj preko ovoga (obavezno upišite svoj OIB) provjeriti s poreznom je li riječ o tome.

EDIT: Na poreznoj knjigovodstvenoj kartici bi se trebao prikazati ovaj iznos ako imate pravo.

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Grzgb2380 je napisao:

hvala na objašnjenju.

Kada odem na PKK dio ne pojavi mi se ništa za trenutnu godinu (prazan ekran). Slika u prilogu:

Kada stisnem na opciju "Prikaži" ništa mi se ne pojavi

mislim da sam negdje pročitao da isplate kreću početkom mjeseca,ali onima kojima je to već obrađeno...pa pretpostavljam da nije svima još to vidljivo PKK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija