Jump to content

Zastara prekršajnog postupka


Fuse

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me kad nastupa zastara za prekršaj iz čl. 3. st. 1. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga koji je bio 08.07.2018. s time da me buni dio da zastara nastupa nakon 4 godine od počinjena prekršaja, ili 3 godine ukoliko je izdan prekršajni nalog ?

Da li je to točna informacija pošto sam ja zaprimio prekršajni nalog 28.11.2018. godine te bi u tom slučaju prekršajni postupak trebao bit zaveden u zastaru ?

Igrom slučaja sam naišao na riješenje na E-građanin-u koje je izvršeno od strane Vrhovnog suda u Zagrebu ( inaće je postupak na općinskom prek. sudu u Splitu ) 25.03.2022. u kojem su odbili moje žalbe (sveukupno 2-3 cca), no još nisam zaprimio dopis na kučnu adresu.

Ako je nastupila zastara da li moram ja podnijeti neki zahtjev/prijavu ili ako nije da li mi se isplati čekati ukoliko mogu pošto je riješenje od vrhovnog suda.

P.s. kazna je smanjena sa 5.000kn na nešto manje od 1.000kn279433083_524328569095633_62081919412838

Živjeli

uređeno: od Fuse
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija