Jump to content

Kako vratiti uknjizeno zemljiste ?


Moveon

Preporučene objave

Postovanje,

Slucaj je ovakav:

Moja Majka je od svoje Majke nasljedila 1000 qm2 od jednog veceg zemljista. Ona nije se upisala u ZK. Navodno, kako mi kaze ima to pismeno, ali ja to jos nisam vidjela. 

Kad je njezin brat, moj ujac umro, onda se njegova kcer, moja rodica za cijelo to zemljiste upisala u ZK, iako je znala za tih 1000 qm2, da mojoj Mami pripada. Na upit, zasto se i tu upisala, kaze da zasto se nije moja Majka upisala, sto je cekala?!  A moja Majka ima dosta godina i nije posvetila paznju, misleci nemoze joj nitko nista. 

Molim, ako netko zna kako vratiti tih 1000 qm2 uknjizenoj zemljista i upisati na ime moje Majke u ZK. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 05. 2022. u 15:13, Moveon je napisao:

Postovanje,

Slucaj je ovakav:

Moja Majka je od svoje Majke nasljedila 1000 qm2 od jednog veceg zemljista. Ona nije se upisala u ZK. Navodno, kako mi kaze ima to pismeno, ali ja to jos nisam vidjela. 

Kad je njezin brat, moj ujac umro, onda se njegova kcer, moja rodica za cijelo to zemljiste upisala u ZK, iako je znala za tih 1000 qm2, da mojoj Mami pripada. Na upit, zasto se i tu upisala, kaze da zasto se nije moja Majka upisala, sto je cekala?!  A moja Majka ima dosta godina i nije posvetila paznju, misleci nemoze joj nitko nista. 

Molim, ako netko zna kako vratiti tih 1000 qm2 uknjizenoj zemljista i upisati na ime moje Majke u ZK. Hvala!

Kako je vasa majka stekla tih 1000 m2, a kako ujac? Jesu li nasljedili od nekoga to zemljiste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Persona je napisao:

Kako je vasa majka stekla tih 1000 m2, a kako ujac? Jesu li nasljedili od nekoga to zemljiste?

Majka od svoje Majke, tj. moje Bake, a njezin Brat, tj. moj ujac, kad je preminuo, onda je otisla ta cijela cestica kao ostavcina mojoj ujni i dvije kceri, moje rodice. 

Mama je trebala tih 1000 qm2 prije na sebe mozda zapisati, ali bilo je to u obitelj poznato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Moveon je napisao:

Da od Bake. A od toga se trebalo odvojiti tih 1000qm2.  Moram Mamu pitati, sto ima pismeno.

Ako imate rješenje o nasljeđivanju gdje je određena da su vaša majka i ujac nasljednici, to je dobar početak.

Provjerite u općinskom sudu ili na e-zemljišnim knjigama je li ujak upisan za cijelu nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija