Jump to content

Neplaćanja prekovremenih sati


Petrolina

Preporučene objave

Poštovani,

Zamolila bi za pomoć jer ne znam šta da radim, naime radim već godinu dana kod poslodavca kao frizer, radim svakodnevno prekovremene koji mi se ne plaćaju. Zadnjih 3 mjeseca su otišla 2 radnika te sam ostala sama sa šefom raditi. Uz veći opseg posla dnevno ostanem sat vremena do dva. Pitala sam jučer šefa i šeficu zašto mi nemogu platiti prekovremene, da nemogu svaki dan ostajati sat vremena. Na šta su oni počeli bit bezobrazni, cijeli dan su me vrijeđali i imali ispadaje, pitali su me kako se usuđujem pitati za plaćanje prekovremenih, derali se i prijetili da će mi se zamjeriti. Meni je nelagodno otići u ponedjeljak na posao, postoji li mogućnost otkaza i oslobađanje od rada tamo? Piše u ugovoru da je otkazni rok mjesec dana ali i piše da plaćaju prekovremene, što ne rade. 

Šta napraviti u ovakvoj situaciji? Zamolila bi za bilo kakav savjet, ne želim više raditi tamo, hoću samo što prije otići. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Petrolina je napisao:

Poštovani,

Zamolila bi za pomoć jer ne znam šta da radim, naime radim već godinu dana kod poslodavca kao frizer, radim svakodnevno prekovremene koji mi se ne plaćaju. Zadnjih 3 mjeseca su otišla 2 radnika te sam ostala sama sa šefom raditi. Uz veći opseg posla dnevno ostanem sat vremena do dva. Pitala sam jučer šefa i šeficu zašto mi nemogu platiti prekovremene, da nemogu svaki dan ostajati sat vremena. Na šta su oni počeli bit bezobrazni, cijeli dan su me vrijeđali i imali ispadaje, pitali su me kako se usuđujem pitati za plaćanje prekovremenih, derali se i prijetili da će mi se zamjeriti. Meni je nelagodno otići u ponedjeljak na posao, postoji li mogućnost otkaza i oslobađanje od rada tamo? Piše u ugovoru da je otkazni rok mjesec dana ali i piše da plaćaju prekovremene, što ne rade. 

Šta napraviti u ovakvoj situaciji? Zamolila bi za bilo kakav savjet, ne želim više raditi tamo, hoću samo što prije otići. 

Poštovani,

pogledajte čl. 116. Zakona o radu. Ne plaćanje prekovremenih u suprotnosti je sa Zakonom o radu RH te imate opciju prijaviti poslodavca inspekciji. Nadalje, sve što navodite moglo bi biti valjanim razlogom za izvanredni otkaz Ugovora o radu temeljem čl. 116. Zakona o radu. No, u slučaju izvanrednog otkaza skrivljenog ponašanjem poslodavca, potrebno je dokazati opravdanost istog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Slyder je napisao:

Poštovani,

pogledajte čl. 116. Zakona o radu. Ne plaćanje prekovremenih u suprotnosti je sa Zakonom o radu RH te imate opciju prijaviti poslodavca inspekciji. Nadalje, sve što navodite moglo bi biti valjanim razlogom za izvanredni otkaz Ugovora o radu temeljem čl. 116. Zakona o radu. No, u slučaju izvanrednog otkaza skrivljenog ponašanjem poslodavca, potrebno je dokazati opravdanost istog

Poštovani 

Hvala na objašnjenju, zanima me kako dokazati opravdanost istog? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Petrolina je napisao:

Poštovani 

Hvala na objašnjenju, zanima me kako dokazati opravdanost istog? 

Bilo bi poželjno da imate dokaze za Vaše navode(ne plaćanje prekovremenih) jer bi Vaš poslodavac mogao osporavati Vaš izvanredni otkaz kao neopravdan.

U svakom slučaju, sugeriram Vam da poslodavca prijavite a nakon izvanrednog otkaza Vam uvijek ostaje i mogućnost da potražujete naknadu za štetu koju Vam je poslodavac prouzročio.

Također valja istaknuti da u slučaju da Vi izvanredno otkažete Ugovor o radu, imate pravo na naknadu sa burze

 

uređeno: od Slyder
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija