Jump to content

Parcelizacija


Icexz12

Preporučene objave

Postovani!

Suvlasnik (1/2) sam sume sa starijom gospođom koja je jos iz one generacije kad su si ljudi dali ruke to je bilo zapisano i nema potrebe za bilo kakav papir. E sad dogovor je bio da svatko uziva svoju dogovorenu i oznacenu polovicu (napominjem da je moja polovica vec u startu manja od njezine) i prije tjedan dva vidim da su vrsili sjecu stabala i debelo zasjekli u moju vec manju polovicu. Dao sam joj punomoc da moze vrsiti sjecu pod uvijetom da sam prisutan kod doznake. Nitko me nije zvao. Ona je meni dala istu punomoc. Dakle imam opciju sasvim legalno posjeci u njezinoj polovici stabla jer koliko razumijem svatko je vlasnik pola svakog stabla. Međutim kako nebi zaostravao odnose rađe bi napravio parcelizaciju sa geodetom nek odmjeri stvarnu polovicu i da svatko bude vlasnik 1/1. Spreman sam sam snositi sve troskove. Ima li nacina kako da ju natjeram da to izvedemo? Radi se o parceli 4,5ha tako da nije bas zanemarivo... Ponudio sam i otkupiti njezinu polovicu nece ni da cuje. Niti zeli kupiti moju. 

Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o šumama još uvijek ne brani parcelaciju šuma u privatnom vlasništvu no za istu bi trebali imati podlogu prema Zakonu o vlasništvu, dakle ili sporazumna dioba (dobrovoljno razvrgnuće suvlasništva), ili ako sporazuma nema razvrgnuće suvlasništva geometrijski putem suda u izvanparničnom postupku čime bi dobili pravnu podlogu za parcelaciju. Međutim, pošto je ovo

prije 16 sati , Icexz12 je napisao:

sa starijom gospođom koja je jos iz one generacije kad su si ljudi dali ruke to je bilo zapisano i nema potrebe za bilo kakav papir.

napisano tako da bi se moglo zaključiti da to suvlasništvo nije upisano u ZK prvo bi trebali riješiti taj dio a što bi mogao biti veliki problem ako nemate ništa papirnato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Malo sam se krivo izrazio imamo upisano u zk svatko po 1/2 ali na parcelaciju nece pristati jer uziva bar prema mom gps-u veci dio od polovice.  Zato vjerojatno koristi izgovor "imamo dogovorene polovice zasto komplicirati sa papirima i stvarati si trosak" ali posto se ni toga ne drzi sad bi htio stvarnu polovicu kako je i upisano. Ne zelim ni m2 vise od toga ako treba zaokruzit jos cu joj pustit koji svoj kvadratni metar. Ali da se jednom zauvijek zacrtaju međe i da imamo rijesen problem i za sebe i za nasljedstvo. Nikako ne zelim da za koju godinu umjesto jednog suvlasnika imam 3. Pa onda za desetak 6 itd. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija