Jump to content

invalidska mirovina


Tara111

Preporučene objave

Molim savjet,

Majka ima 72 g i 13 g. 3 mj radnog staža,do sada je bila relativno zdrava i brinula se o sebi a i ja sam joj pomagala,nema nikakvih primanja niti imovine.Prije 1 mj. doživjela je moždani udar i srčani zastoj.Liječnici su je uspjeli spasiti ali sve je ostavilo jako teške posljedice,ne može se brinuti za sebe,pelene,ne može hodati,tek koristi desnu ruku.Molim tko zna da mi odgovori ima li pravo na invalidsku mirovinu ili bilo kakvu osobnu invalidninu ,pošto sada ne može nikako da se brine za sebe ,ja to radim 24 sata .hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru u to sam upućena,međutim naše kućansvo ima veći prihod od 800 kuna po članu ,zanima me invalidska mirovina da li je uvjetovana radnim stažom od 15 godina ako je osoba kao moja majka ,znači potpuno nesposobna za ikakav rad i brigu o sebi i da li ima kao takva prava i  na osobnu invalidninu ,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 -bilo bi dobro obratiti se CZSS i podnijeti zahtjev za osobnu invalidninu ili pravo na pomoć i njegu

-s obzirom na stanje kako opisujete vjerujem da je osoba s težim, možebitno i teškim invaliditetom što morate utvrditi putem Zavoda za vještačenje a podnošenjem zahtjeva CZSS u Vašem mjestu

-kod navedenih prava nisu bitni prihodi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija