Jump to content

Mobbing na radnom mjestu i neisplata troškova prijevoza


More5

Preporučene objave

Poštovanje, 

Imam problem sa poslodavcem i par pitanja..

1.Poslodavac vrši mobbing i pritisak da dam otkaz ( ugovor na neodređeno) na način da me stalno ispituje kada ću naći drugi posao, daje mi poslove za koje sam prekvalificirana ( npr. ja sa vss cijeli dan pakiram kutije a trebala bi raditi sa pacijentima), također me seksualno uznemirava. Odbila sam mu potpisati novi nepovoljniji ugovor za manju plaću. Koja su moja prava i što mogu učiniti?

2. Također mjesečno se uz plaću isplaćuje i trošak prijevoza koji je velik i naveden je na platnoj listi ali ne i o ugovoru o radu.Sada mi nije isplatio prijevoz za prošli mj. Iznos je preko 2000kn. Što mogu napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 05. 2022. u 11:35, More5 je napisao:

Odbila sam mu potpisati novi nepovoljniji ugovor za manju plaću.

Ovisi što ste točno odbili, ali ako je bio otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora o radu, tada su za Vas nastupili pravni učinci otkaza ugovora o radu.

Dana 11. 05. 2022. u 11:35, More5 je napisao:

Sada mi nije isplatio prijevoz za prošli mj.

A da li je dostavio FINA-i zahtjev za prisilnu naplatu uz obračun neisplaćene plaće tj. naknade plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , More5 je napisao:

Odbila sam potpisati izmjenjeni ugovor, bilo kakav a na moju štetu.

Dobro provjerite što ste točno odbili potpisati, jer ako radnik odbije ponudu poslodavca za sklapanjem novog ugovora o radu, tada poslodavac ima mogućnost otkazati ugovor i radniku predložiti sklapanje ugovora o radu pod izmijenjenim uvjetima.

prije 7 sati , More5 je napisao:

Ovo sa Finom ne razumijem? Ja da pokrenem prisilnu naplatu?

Dužan je poslodavac, a ako je to propustio napraviti, onda ga ovršiti možete i Vi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija