Jump to content

Pravo na jedan poziv - uhićenje


prvo1

Preporučene objave

Nepotrebno sam uhićen, što je kasnije dokazano.

Kad su mi dali pravo na jedan poziv, i to tek drugi dan, a morali su odmah mislim,  inspektor je rukovodio pozivom, odmah je to osobi rekao da sam uhićen i razlog uhićenja. Ja sam samo htio reći toj osobi što mora napraviti u vezi moje kuće, što treba ugasiti, što zaključati.

Nisam li imao pravo na to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi.

Kod nas ne postoji pravo ns poziv, nego pravo na obavijest. To znači da možeš zatražiti da policija nekog obavijesti da si uhićen, ali nisu smjeli reći razlog bez tvoje dozvole. Isto tako, nisu trebali prenositi nikakve upute  poruke i sl.

Smiju ti dati na nazoveš nekoga, ali riječ je samo o njihovoj dobroj volji, ne obavezi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , drot13 je napisao:

Nisi.

Kod nas ne postoji pravo ns poziv, nego pravo na obavijest. To znači da možeš zatražiti da policija nekog obavijesti da si uhićen, ali nisu smjeli reći razlog bez tvoje dozvole. Isto tako, nisu trebali prenositi nikakve upute  poruke i sl.

Smiju ti dati na nazoveš nekoga, ali riječ je samo o njihovoj dobroj volji, ne obavezi.

 


Znači upali su mi u dvorište, ugrozili kuću jer nisam ugasio sve do kraja. Bio sam pogrešno i bez razloga uhićen. Ja sam očekivao telefon da mogu nazvati i dam upute. Rekli su razlog uhićenja toj osobi bez da sam stigao reagirati. Zvao sam prijateljicu.

Nisam imao pravo reći sve upute jer mi je uzimao telefon inspektor, on je par stvari rekao toj osobi, neke neosnovane ali ne bitno.



Dakle policija ima pravo uništiti/ugroziti mi imovinu samo tako?
Što mogu poduzeti u vezi odštete. Zna se ime inspektora, a nazvana osoba bude potvrdila da je tako bilo.

 

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , drot13 je napisao:

Za svako postupanje policije imaš pravo tužiti, možeš privatno, a možeš podnijeti i kaznenh prijavu državnom odvjetništvu.

Pravo na poziv i uputu/poruku i dalje nemaš, bez obzira o čemu se radilo.

Što je kad sam nepravedno uhićen a nastala mi je šteta na mojim objektima jer nisam mogao sve zatvoriti.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija